Felieton 16 Nov 2016 | Redaktor
„Zagraj w Jasia”!

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

A gdyby tak zagrać w „Jasia”? Poniżej przedrukowujemy wiadomość, którą otrzymaliśmy od Fundacji Małych Stópek.

„Zagraj w Jasia” to najnowszy projekt edukacyjny stworzony przez Fundację Małych Stópek. Dedykujemy go najmłodszym obrońcom życia. Za jego pośrednictwem chcemy zainspirować dzieci do odkrywania tajemnicy początku rozwoju człowieka.

„Zagraj w Jasia” to zabawa oparta na zasadach gry „Piotruś”. Jej talia składa się z 32 kart o wymiarach 67 x 100 mm wydrukowanych na papierze kredowym. Każda para kart zawarta w talii przedstawia w sposób symboliczny i przystępny dla dziecka jedną ciekawostkę z życia poczętego. Jest to kolejny pomysł na to, jak uwrażliwiać nasze społeczeństwo na nienarodzone życie i uświadamiać najmłodszych, co dzieje się z dzieckiem pod sercem mamy w poszczególnych tygodniach życia. Uczestnicy zabawy dzięki jej nowatorskiej formie dowiedzą się m.in. w którym tygodniu życia dziecko rozpoznaje smaki, kiedy wykształca się u niego odruch ssania kciuka oraz od którego momentu zaczynają kształtować się jego struny głosowe. 

Karty „Zagraj w Jasia” wydrukowaliśmy we współpracy z firmą „Trefl” – €“ liderem na polskim rynku puzzli, gier planszowych i kart. Do dziś wyprodukowaliśmy wersję testową. Jesteśmy w trakcie gromadzenia funduszy na wyprodukowanie partii 3 000 talii, dlatego zwracamy się z prośbą o ich wspólne sfinansowanie.

Jeśli zechcesz wesprzeć nasz projekt i tym samym sprawić, aby karty „Zagraj w Jasia” dotarły do wielu domów i szkół,  zapraszamy do ofiarowania dobrowolnej darowizny na ten cel.

Wesprzyj nas za pośrednictwem strony www.zagrajwjasia.pl przekazując darowiznę na konto Fundacji Małych Stópek:

przelewy krajowe: nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
  przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): GOPZPLPW
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor