Felieton 20 Apr 2020 | Redaktor

Wczoraj, 19 kwietnia, przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Boga. Szczególny czas pandemii, której nie rozumiemy, kieruje nas na szukanie światła. Słowa zapisane przez św. Faustynę Kowalską takim światłem niewątpliwie są.

Zobaczmy chociażby tylko poniższe trzy fragmenty. Niech będa zachętą do zapoznawania się z tym, co sam Jezus chciał aby za pośrednictwem św. Faustyny zostało dla nas zapisane. Dziś Dzienniczek ten możemy odczytywać na nowo.

Cytat z "Dzienniczka" nr 153

W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się - dochodzili do końca, nie spostrzegając, że już koniec. Ale na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.

I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniem i kamienista, a ludzie, którzy nią szli - ze łzami w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A w końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia, i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach.

Cytat z "Dzienniczka" nr 281

Czuję dobrze, że nie kończy się posłannictwo moje ze śmiercią, ale się zacznie. O dusze wątpiące, uchylę wam zasłony nieba, aby was przekonać o dobroci Boga, abyście już więcej nie raniły niedowierzaniem najsłodszego Serca Jezusa. Bóg jest Miłością i Miłosierdziem.

Cytat z "Dzienniczka" nr 423

Za wszystko uwielbiaj, duszo moja, Pana i wysławiaj miłosierdzie Jego, bo dobroci Jego końca nie masz. Wszystko przeminie, a miłosierdziu Jego granicy ani końca nie masz; chociaż złość dojdzie do miary, w miłosierdziu miary nie masz. O Boże mój, nawet w karach, którymi dotykasz ziemię, widzę przepaść miłosierdzia Twojego, bo karząc nas tu na ziemi, uwalniasz nas od kary wiecznej. Ciesz się, wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu, niżeli niemowlę w sercu matki. O Boże, któryś jest samą litością dla największych grzeszników, szczerze pokutujących; [a] im większy grzesznik, tym ma większe prawo do miłosierdzia (177) Bożego.

Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej jest dostępny w wersjach internetowych za darmo.

oprac.: Katarzyna Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor