Felieton 20 Jan 2018 | Redaktor
Wspaniały ruch wspólnot dla mężczyzn w Kościele - Bydgoszcz, co Ty na to?

O co chodzi z mężczyznami w Kościele Katolickim? Bardzo dużo wyjaśnia nam poniższy film. W Polsce istnieje wspólnota, która nazywa się PRZYMIERZE WOJOWNIKA. Oto męski punkt widzenia, waleczny na sposób, który przekracza schematy myślenia, dokładnie tak samo jak wszystko, co przekracza człowieka w porządku łaski dawanej od Boga. To bardzo ważny ruch we współczesnym Kościele Katolickim.

Dlaczego? Społeczności, w których systemy ideologiczne miały za cel wyniszczyć ojcostwo na różne sposoby, chociazby alkoholem, erotyzmem, pracoholizmem etc., wszystko miało uderzać w rodzinę, bo to osłabia kolejne pokolenia bardziej podatne na kolejne ideologizacje niewolnicze. Dlatego między innymi wspólnoty mężczyzn są niezwykle potrzebne.

Jakie podejmują działania? Co czerpią z tych wspólnot panowie? Odkrywajmy ten skarb w Kościele Katolickim, bo przecież mężczyzna jest wojownikiem i potrzebuje wspólnoty takich samych jak on.

Na przykład jedna z wielu akcji nazywa się GROM. Co to za akcja? Czytamy na stronie PW:

"Szukamy mężów, którzy chcą przyłączyć się do codziennej modlitwy za swoją żonę. Zakładamy GROM –> Grupy Różańca Orędowników Małżonek Każda grupa będzie gromadziła 20 mężów, którzy będą modlili się za swoje żony i za wszystkie żony z tej grupy różańcowej. Tym sposobem każda żona będzie codziennie „omadlana” całym różańcem.

O CO CHODZI? Każdego dnia za Twoją żonę modlić się będziesz Ty oraz 19 innych mężów, czyli każdego dnia za Twoją żonę będzie odmawiany cały różaniec. Twoja Żona będzie więc miała zapewnioną opiekę Maryi każdego dnia."

Także kochani bydgoszczanie, tym razem Panowie! Dzieło wielkie przed Wami. My bydgoszczanki liczymy na Was mocno! Działajcie, bo my naprawdę tego potrzebujemy. A dzieci potrzebują nas razem zjednoczonych w misji nieustannej odnowy naszego Kościoła.

Przecież nam wszystkich chodzi o prawdziwą, a nie pozorowaną wolność, prawda?

Dodajmy, że Lew Judy już działa w Bydgoszczy, ale o tym wkrótce i bezpośrednio od samych działających w tej wspólnocie.

A tymczasem zobaczmy pewną niesamowita relację:

materiał udostępniamy dzięki uprzejmości Salve TV

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor