Felieton 19 Dec 2017 | Redaktor
Wspaniała inicjatywa Martyrii - godne uwagi

Bydgoskie Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wyszło z bardzo ciekawa inicjatywą. Otóż zorganizowano bardzo szczególne i z pewnością niesłychanie potrzebne rekolekcje dla małżeństw, które na obecną chwilę są dotknięte problemem niepłodności.

Miejscem rekolekcji był Ośrodek Szkoleniowy Caritas Diecezji Toruńskiej. Pary małżeńskie przyjechały z różnych stron Polski, Warszawy, Płocka, Poznania a nawet z Rzeszowa. Świadczy to najdobitniej o ogromnej potrzebie takich spotkań.

Organizatorzy podają adres specjalnej strony dla potrzeb tego typu rekolekcji, oto on:

www.gdyczekanieboli.pl.,

na której możemy przeczytać między innymi takie świadectwa:

"Zobaczyłem, że nie jestem sam w tym problemie. Dziękuję, że organizujecie, że Jesteście! Chwała Panu za to dzieło."

"Rekolekcje zbudowały nadzieję i dały światło na dalszą drogę w dążeniu do potomstwa."

"Mimo oporów warto było przyjechać." "Rekolekcje te utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybraliśmy wspólnie z małżonką słuszną drogę – adopcję. Pozwoliły wymienić doświadczenia z uczestnikami, poznać ich radości i ból. Dzięki rekolekcjom przypomniałem sobie, że towarzyszy mi Chrystus i Jemu ufając nie muszę się niczego obawiać. Jeżeli czekasz na potomstwo i czekanie to boli, weź udział w podobnym wydarzeniu, a ból ustąpi."

"Spotkanie z parami, które mają taki sam problem jest bardzo budujące. Świadectwa par, które przebyły już tę trudną drogę i są szczęśliwymi rodzicami dają nadzieję na to, że nam też się uda."

"Każde świadectwo coś wnosi w nasze życie. Bardzo luźna atmosfera, super prowadzący, specjaliści na wysokim poziomie. Polecam wszystkim panom, którzy nie mają już pomysłu na dalszą walkę w tych trudnych chwilach."

Problem bezpłodności dotyka ogromnej liczby małżeństw. Wiele z nich przeżywa także koszmar kolejnych poronień. In vitro jest wielkim oszustwem współczesnej medycyny nastawionej na zysk. Naprotechnologia jest faktycznym leczeniem.

Wspólne spotkania rekolekcyjne małżeństw doświadczonych bólem oczekiwania na dziecko to wspaniała inicjatywa. Gdzie dwóch albo trzech się modli w Imię moje...

Gratulujemy "Martyrii" mocnego zaangażowania się w sprawy najtrudniejsze! Nie lękajmy się i życzymy wielu Łask dla tego dzieła!

red.: KB

Zdjęcie: Krzysztof Prinz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor