Felieton 15 Nov 2019 | Redaktor
 Więcbork, Sępólno Kr. Kamień Kr. zapraszają na piękne wydarzenia w ten weekend

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

Trwa XXI Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który obejmuje cztery gminy powiatu Sępoleńskiego Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Kamień Krajeński i Sośno. Ma on już swoją długoletnią tradycję i uczestniczą w nim wszystkie podmioty kulturalne powiatu: Miejsko Gminne Domy Kultury, Biblioteki Publiczne, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. oraz wiejskie świetlice.

Tylko dzięki zaangażowaniu Dyrekcji tych placówek i ich pracowników jest możliwa organizacja imprezy o tak dużej skali. Nie bez znaczenia jest także wsparcie finansowe burmistrzów i wójtów poszczególnych gmin, Starostwa powiatu kapłanów z poszczególnych parafii oraz wielu licznych sponsorów i ludzi dobrej woli. Podstawową zasadą tygodnia jest promowanie miejscowych twórców i wartości chrześcijańskich poprzez sztukę, wykłady, wystawy, konkursy plastyczne i piosenkarskie, filmy i szeroko pojętą kulturę.

Przed nami jeszcze weekend z bardzo ciekawymi propozycjami XXI Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Już jutro, tj. w sobotę 16.11.2019 zapraszamy do Więcborka na godz. 18.oo na koncert Chóru „Lutnia”, który odbędzie się z okazji Jubileuszu 100-lecia 1919 – 2019 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku

Chór 'Lutnia' z Więcborka ma swoją bogatą historię. Uświetnia wiele uroczystości dając koncerty w Więcborku, powiecie i województwie. Jednym z ważniejszych wydarzeń jest uświetnienie 29 listopada2018r. I Gali Urodzinowej Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie.

Chór 'Lutnia' Występowali na deskach Teatru Królewskiego w Warszawie. Dnia 19 stycznia 2019r. Chór zdobył BRĄZOWE PASMO w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w XIV edycji Konkursu w Chełmnie. W V Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej Pater Noster – Strzepcz 2019. Zdobył III miejsce rywalizując z zespołami z największych miast w Polsce. Uczestniczył z wielkim sukcesem w XXI Festiwalu Pieśni Chóralnej „Leć o pieśni, leć sokołem” – Czersk 2019. Chór „Lutnia” wydał własną płytę pt. „Niepodległa”.

W niedzielę natomiast, 17.11.2019 zapraszamy do Sępólna Krajeńskiego, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. kończąca XXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, a o godz. 1700 w Centrum Kultury i Sztuki zaśpiewa dla nas Eleni – wyjątkowy koncert galowy.

Natomiast w Więcborku o godz. 1700 odbędzie się projekcja filmu „Nieplanowane" (cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy)

Ponadto w Kamieniu Krajeńskim o godz. 1500 – odbędzie się XX Powiatowe Spotkanie z Pieśnią Religijną w Sali Widowiskowej M-GOK

Zapraszamy

L. Szumigaj

Lech Szumigaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor