Felieton 10 Feb 2020 | Redaktor
Papież Franciszek o gender: Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie

"To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność" - Papież Franciszek

Na stronie Vatican News czytamy o nowej publikacji, która ma się ukazać we Włoszech w tym tygodniu, a która stanowi wywiad z papieżem Franciszkiem o Janie Pawle II. W sieci zawrzało na ten temat, gdyż włoska prasa publikuje fragmenty wypowiedzi obecnego papieża, w których on bardzo wyraźnie nazywa ideologię gender przejawem zła i rozumnie tłumaczy dlaczego nazywa ją wręcz jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie.

"Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – ostrzega Papież Franciszek. Jego zdaniem ideologia ta chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę – mówi Ojciec Święty, dodając, że chodzi tu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas. To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność – dodaje Papież."

źródło: Vatican News

fot. tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor