Felieton 22 Jun 2018 | Redaktor
W tym świecie zawsze toczy się gra. Czy chcemy ją widzieć? cz. 5. podsumowanie

Pierwsze cztery części felietonu znajdują się pod linkami: [code]TU

[code]TU

[code]TU

[code]TU

Dziś zapraszamy na ciąg dalszy:

WSTĘP: NIBYLANDIA NIE ISTNIEJE

DZIAŁANIA RZĄDZĄCYCH

DEZINFORMACJA MEDIALNA

INCYDENTY

PROPAGANDA

TRENDY

SONDAŻE

SZTUKA

INFILTRACJA

EDUKACJA

PÓŁPRAWDA

PODSUMOWANIE: WINNICA

...................................

PÓŁPRAWDA

Nie tylko ważne jest to, co jest ludziom serwowane, ale też jakimi sposobami.

Nieuczciwość oddziaływań nie polega na tym, że z góry obnażony jest dany światopogląd, to by było zbyt proste. Jest jednak jeden klucz, według którego działają wszystkie ideologie, to jest działanie na półprawdach.

Wiele aspektów ideologicznych pokazanych jest jako słuszne, bo ze swej natury do pewnego momentu są słuszne. Do pewnego momentu!

Słuszność owa jest tylko w jakiejś części, pozostałe treści, które pochodzą już nie z faktów, ale z danej ideologii, pozostają zakryte i robi się wiele, aby nikt w to nie wnikał, zanim nie pochłonie go całkowicie dany styl życia, na którym ktoś inny może na przykład dobrze zarobić.

Tak funkcjonują wszystkie sekty, które pośród kilku propozycji dobrych, dają np. jedną ... dwie takie, że człowiek się wikła w psychiczne uzależnienie. I to wystarczy.

WINNICA

Jeśli cały obraz przedstawiony w serii artykułów pt.: W tym świecie zawsze toczy się gra. Czy chcemy ją widzieć? cz. od 1 - 5 jawi się komuś jako przesadzony, proszę sobie wszystkie te aspekty wpisać w tabelkę i samodzielnie sprawdzić jakieś jedno, czy drugie określone zjawisko kulturowe.

Może być na przykład zagadnienie obniżenia wieku inicjacji seksualnej wśród młodzieży. Postawmy sobie taki temat i przeanalizujmy sobie sami punkt po punkcie DZIAŁANIA RZĄDZĄCYCH, DEZINFORMACJA MEDIALNA, INCYDENTY, PROPAGANDA, TRENDY, SONDAŻE, SZTUKA, INFILTRACJA, EDUKACJA, PÓŁPRAWDA - w ilu tych dziedzinach wystąpiły odpowiednio dobrane treści, aby oddziaływać na rodzicó i dzieci z propozycjami, które podprowadza do przedwczesnego próbowania życia seksualnego.

Pamiętajmy, że dzieci to przyszli klienci, a uwikłana osoba w nieuporządkowaną pożądliwość, to wspaniały klient na wielu płaszczyznach. To człowiek z osłabiona wolą, który często pociesza się różnymi towarami, by zagłuszać własne sumienie.

Możemy przyjrzeć się na przykład tematowi multikulturalizmu chociażby w Niemczech, czy we Francji. Można też w ten sposób przyjrzeć się chorobom cywilizacyjnym, dajmy na to... cukrzycy – dosłownie każde zjawisko można tak przeanalizować. Wynik może nas zszokować.

Ostatecznie, czy ktoś chce to widzieć, czy nie, jego sprawa.

Trzeba jasno w tym miejscu powiedzieć, że od początku świata toczy się walka o ludzką wolność, na którą ktoś ma nieustannie ogromny apetyt.

W Księdze Izajasza jest opisana winnica. W samym jej środku, jest Wieża. To jedyny, prawdziwy kierunkowskaz dla każdego człowieka. Czym jest owa Wieża?

Hm... jeśli będziemy skupieni na bożkach dookoła, a zawsze jest ich pełno, staniemy się łatwym łupem. sami oddamy nasza wolność. Możemy przez to nigdy nawet nie zapragnąć poznawać czym jest Wieża...

Skoro nieustannie szukać będziemy innych punktów odniesienia, nie poczujemy głodu chęci spojrzenia w górę, przegramy własną wolność.

Zjawiska, którym się przyjrzeliśmy są dokładnie wydarzeniami, które mają miejsce w owej winnicy. Czyli dokładnie tam, gdzie mieszkamy, żyjemy i gdzie się zmieniamy.

Wybór należy do każdego z nas z osobna. Brak wyboru też jest wyborem.

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor