Felieton 18 Mar 2019 | Redaktor
Uwaga bydgoszczanie - potrzebna pomoc dla Misterium Męki Pańskiej!

Jak co roku, tak i w tym przygotowywane jest niezwykłe wydarzenie w Dolinie Śmierci. I to już po raz dziewiętnasty! Wszyscy chyba bydgoszczanie choć raz w swoim życiu brali udział w Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Wielu brało udział czynny, udzielając wsparcia takiego, jak potrafili. Byli aktorami, pomagali w obsłudze, technicznej także, medialnie, artystycznie etc.

Oto i w tym roku trwają przygotowania do tego niezwykłego przeżycia Drogi, która przebył Syn Boga dla naszego uwolnienia od śmierci.

Nigdy by się to wydarzenie nie odbyło, gdyby nie jednoczesne poruszenie serc wielu osób, które na co dzień nawet się nie znają, ale przynagleni tajemniczym pragnieniem wewnętrznym, po prostu udają się do Fordonu i współtworzą to niezwykłe Misterium. I tak dzieje się już po raz dziewiętnasty!

Organizatorzy, którzy koordynują działania tak ogromnej liczby osób, jak co roku mówią dokładnie o potrzebach i tak jest teraz.

Na chwile obecną: "Potrzebujemy dorosłych wolontariuszy do pomocy technicznej, do robienia kanapek, ze zmysłem artystycznym do pomocy przy rekwizytach, do pomocy w kuchni i fotografów, potrzebny transport... etc."

A zatem kochani! Pora wyruszyć do Fordonu, pomóc we współtworzeniu wielkiego dziękczynienia dla Jezusa Chrystusa za Jego Mękę i Śmierć, dla naszego zmartwychwstania - bo czyż nie tym jest właśnie fordońskie Misterium?

Dla chętnych pomocników podajemy nr kontaktowy: 720 224 044 Patrycja

MMP i KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor