Felieton 17 Dec 2018 | Redaktor
'Urzekająca' - nowa grupa w Bydgoszczy. Warto!

Pomysł Urzekających w naszym mieście zrodził się po wyzwaniach wielkopostnych.

Urzekające z Warszawy szukały liderek do zorganizowania Mszy Świętej w miastach i pomyślałam, że mogę się za to zabrać. Potem zgadałam się z przyjaciółką z kręgu Domowego Kościoła Violą Wandzlewicz, że ona też jest chętna i tak razem próbujemy działać.

Pierwszy raz spotkałyśmy się jeszcze w październiku na kawce w Fanaberii. Było nas wtedy około 10. Ustaliłyśmy, że od listopada zaczynamy spotkania z Mszą św. Pojawił się także ksiądz Arkadiusz Muzolf, który jest odpowiedzialny w diecezji za duszpasterstwo kobiet i wspomaga nas w projekcie.

W listopadzie ruszyłyśmy i na pierwszą Mszę Świętą, na którą przyszło ku naszemu zaskoczeniu 50 kobiet. (sic!)

Wspólnie na listopadowym spotkaniu ustaliłyśmy, że będziemy się spotykać w drugi czwartek miesiąca o godz. 18.30

W grudniu spotkałyśmy się w Katolickiej Szkole na ul. Nowodworskiej. Było świetne kazanie ks. Janusza Konysza, proboszcza parafii św Antoniego. Potem spotkanie z dietetyczkami i florystką.

W styczniu zapraszamy na godz. 18.30 do kawiarenki przy parafii MB Zwycięskiej na spotkanie z autorką książki K. Mazierską-Białek. Kasia opowie nam swoją historię i zaprezentuje książkę pt.: "Sekret radości".

Generalnie Urzekające w naszym mieście mają na celu spotkania w jak największej grupie kobiet, aby rozwijać swoją kobiecość. Planujemy konferencje, warsztaty o akceptacji siebie, o pięknie zewnętrznym i wewnętrznym, spotkania z ciekawymi ludźmi, cochami, praktykami z dziedziny medycyny, psychologii. Planujemy również Dzień Kobiet 2 marca. Będzie to całodniowe spotkanie dla kobiet w formie wykładów i warsztatów o szeroko rozumianym pięknie.

Magdalena Knioła

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor