Felieton 5 Dec 2017 | Redaktor
uBogaceni - tak sobie razem grają w Bydgoszczy

na chwałę Bogu

Witam serdecznie.

Jestem muzykiem i założycielem pop gospelowego zespołu muzycznego "uBogaceni". Zespół powstał 2015 roku w Bydgoszczy przy parafii świętego Andrzeja Boboli w Bydgoszczy.

Celem zespołu jest propagowanie muzyki oraz kultury chrześcijańskiej, integrowanie różnych środowisk parafialnych m.in.współpracujemy z bydgoską wspólnotą Ruchu Czystych Serc oraz chórem parafii p. w. Zmartwychwstania Pańskiego, a także z wieloma parafiami , w których graliśmy nasze koncerty.

Nazwa naszego zespołu "uBogaceni " jest dość prosta i łatwa do zapamiętania, a dla nas samych bardzo znacząca. Pragniemy ubogacać muzykę chrześcijańską , okazując tym samym radość i miłość do Boga i ludzi. Muzyka nasza oczywiście jest tez swoistym rodzajem modlitwy, wyrażanej przez śpiew i gre na instrumentach.

Zespół współpracuje również z bardzo dobrymi muzykami m.in. z Włodzimierzem Piskorzem, który koordynuje całą pracę zespołu, a także z klawiszowcem Tomkiem Stachowiczem, dzięki któremu powstają piękne aranżacje, czy też bardzo dobrą wokalistką Martynę Szymańską.

Od czerwca do naszego zespołu dołączyli akustycy: Mateusz Mierniki, Jędrzej Sibczyński i Andrzej Wolny. Chcieliśmy przy okazji publikacji informacji o nas na Katolickiej Bydgoszczy podziękować ojcom duchaczom z Glinek na czele z ojcem proboszczem Mirosławem Zabrockim, za serdeczne i otwarte przyjmowanie nas w parafii, za możliwość organizacji prób, organizowania koncertów, czy też za możliwość służenia oprawą muzyczną podczas parafialnych Mszy Świętych.

Pozdrawiamy muzycznie wszystkich bydgoszczan

Michał Staszewski

uBogaceni

na razie nagranie amatorskie, ale utwór autorski zespołu:

i jeszcze jedna - tym razem znana wszystkim piosenka w wykonaniu zespołu:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor