Felieton 15 Mar 2018 | Redaktor
Tim Guenard w Bydgoszczy - 13.03.2018r. - nagranie

relacja - Szymon Róg

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

Nagranie ze spotkania z Timem Guenardem w Bydgoszczy.

Relacja ze spotkania: Szymon Róg.

Tim Guenard jest autorem przetłumaczonej na 12 języków książki „Silniejszy od nienawiści”, która we Francji weszła do kanonu lektur obowiązkowych.

Publikacja ta zawiera historię traumatycznego dzieciństwa i życia młodzieńczego Tima, który porzucony przez rodzinę mieszkał na ulicach Paryża. Później z sukcesami uprawiał boks, zostając m.in. mistrzem Francji w tej dyscyplinie – żył nienawiścią do swojego ojca, a w tej dyscyplinie znalazł ujście dla swych destrukcyjnych uczuć. Osiągnięcia w sporcie podniosły jego pozycję w grupach przestępczych – był szefem gangu. Swój największy sukces odniósł jednak poza ringiem, zwyciężył długoletnią walkę z samym sobą oraz bolesną przeszłością.

Relacja ze spotkania bydgoskiego z Timem Guenardem poniżej: Gorąco polecamy!

Obecnie historia i charyzma Tima Guenard wspiera działania psychoprofilaktyczne, adaptacyjne, resocjalizacyjne itp. Tim od wielu lat jeździ po świecie i głosi świadectwo swojego życia.

Spotyka się z młodzieżą, więźniami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Głoszone przez niego świadectwo skłania do refleksji nad samym sobą i zaszczepia ambicje. Ukierunkowuje do wyboru wyższych wartości i celów życiowych, a w rezultacie motywuje do wewnętrznej przemiany. Kiedyś Tim żył nienawiścią i pragnieniem zemsty, dziś jest najpiękniejszym przekaźnikiem miłości. Obecnie Tim mieszka w Pirenejach, niedaleko Lourdes. Posiada kochającą rodzinę - żonę Martinę, czworo dzieci oraz wnuki. Zajmuje się m.in. prowadzeniem ośrodka dla trudnej młodzieży w Lourdes.

Szymon Róg

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor