Felieton 5 Dec 2017 | Redaktor
Tak jak Mojżesz pragniemy zostać ocaleni

To jest osobiste i piękne co uczynili w Kcyni

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

W sobotę o godz.20.00 Wspólnota Przymierze działająca przy parafii p.w. św. Michała Archanioła w Kcyni w łączności z parafią klasztorną przygotowała Adorację Najświętszego Sakramentu, o niepowtarzalnym charakterze.

Adoracją rozpoczęliśmy w naszych parafiach czas przygotowania przed nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które będzie miało miejsce w październiku przyszłego roku. Na wspólnej modlitwie będziemy spotkać się w każdą, pierwszą sobotę miesiąca.

Wpatrując się w żywego Boga zostaliśmy poprowadzeni starotestamentalną historią ocalenia przed śmiercią Mojżesza, który został ukryty w wiklinowym koszu i uratowany przed śmiercią przez Pana. Na Jego wzór zapragnęliśmy zawierzyć nasze życie i życie naszych bliskich Bogu. Prosiliśmy Jezusa aby nas ocalił przed śmiercią, aby bronił nas w codziennym życiu od grzechu, który zabija w nas piękno Bożej miłości.

W symboliczny sposób złożyliśmy w koszu ustawionym przed Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie papierowe ludziki z wypisanymi przez nas imionami osób, które pragniemy ocalić naszą modlitwą, głęboko wierząc w Bożą Łaskę.

W ciszy oddawaliśmy Bogu sprawy ukryte głęboko w naszych serach, a poprzez śpiew wyrażaliśmy radość wypływającą z możliwości przebywania z Nim.

Agnieszka Ciaciuch

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor