Felieton 10 Sep 2019 | Redaktor
Sychar w Bydgoszczy - Wspólnota trudnych małżeństw - wywiad z liderką

Twoje małżestwo przeżywa kryzys?

Coraz trudniej Ci się porozumieć ze współmałżonkiem?

Zostałeś/aś sam/a po rozwodzie?

Twoje życie straciło sens?

Wierzymy, że każde małżeństwo jest do uratowania!

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR, działa w całej Polsce. Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest Wspólnotą Wiernej Miłości Małżeńskiej, którą założyli sakramentalni małżonkowie.

Wspólnota SYCHAR ma swoje Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej w Bydgoszczy.

Najbliższe spotkanie Ogniska odbędzie się 26 września 2019 r.

Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do kościoła Św.Trojcy, ul. Św. Trójcy 26 w Bydgoszczy, w czasie której będziemy modlić się za nasze małżeństwa i rodziny.

Bezpośrednio po Mszy św. o godz.18.30 odbędzie się spotkanie naszego Ogniska w salce parafialnej.

Informujemy, że od października będą odbywały się **spotkania z psychoterapeuta panią Renatą Czarnecką w drugie wtorki miesiąca, w godz. od 18.00 do 20.00, w salce Poradni Rodzinnej, przy parafii Chrystusa Króla, ul. Lotników 1 w Bydgoszczy

Zapraszamy też na oraz warsztaty porozumienie bez przemocy ”Empatia łączy ludzi”. Warsztaty będą prowadzić Beata i Piotr Hołtyń. Warsztaty będą odbywały się w domu katechetycznym przy parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy.

Mirosława Niedziela

Ważna informacja od redakcji:

O warsztatach wszystkie szczegółowe informacje ukażą się jutro na stronie Katolicka Bydgoszcz.

Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawego wywiadu z liderką ogniska bydgoskiego:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor