Felieton 19 Mar 2018 | Redaktor
Stop - Dubska - Bydgoszcz. Muzyczny wtręt o przebudzeniu do wolności

Dziś w muzycznym wtręcie na portalu KB proponujemy bardzo (naprawdę bardzo - sic!) znany w swym gatunku zespół z regionu: Dubska. Zaczęli grać tak dawno temu, że chyba nie ma ludzi na Kujawach, którym by się nazwa zespołu nie otarła o... puls. Piszemy puls, wszak pulsacyjne reggae jest rdzenną domeną zespołu.

Ale nie przesadzajmy z tym stażem muzykowania Dubskiej, 1999 (początki) to co prawda zeszły wiek, ale styl ich grania nieustannie jest świeży i przyciąga kolejne pokolenia młodzieży również.

Profesjonalni na płytach - o których mnóstwo informacji można znaleźć w sieci, profesjonalni na koncertach - kto widział ten wie, ale... dziś nie o tym.

Zatrzymajmy się na pragnieniach. Mamy ich całe mnóstwo, ale dokładnie wszyscy niekiedy gubimy się w ich autentyczności. Bo czy naprawdę zdajemy sobie jeszcze sprawę z tego, które z poddawanych nam bodźców współczesnej kultury wyhodowały w nas potrzeby, jakie de facto wcale nie są nam... potrzebne? Które z naszych pragnień są autentyczne?... Czy jeszcze to wiemy? Każdy oczywiście patrzy w siebie, tu nikt z nikim się nie porównuje, bo w drodze do wolności nie ma porównań, bo nie taka jest natura tej drogi.

Jest marzec 2018r., mamy właśnie Wielki Post. A Wielki Post jest... no właśnie... wielki. Dla każdego oznacza to co innego. Każdy idzie w niepowtarzalny sposób przez życie. W marcu 2018r. też. Nikt nigdy na naszej planecie nie przeżył naszego życia i nikt nigdy go nie przeżyje, tylko każdy z osobna. Ta niepowtarzalność jest absolutnie cudowna i tylko Bóg mógł ją zrealizować w swym zamyśle.

Wolność w niepowtarzalności jest wpisana w nasza naturę, jest w nas, czasem jednak bezmyślnie ją oddajemy, powolutku, kroczek po kroczku... Tylko, że przychodzi taki dzień, gdy otrzymujemy łaskę i znajdujemy siłę, żeby powiedzieć: STOP. I zaczyna się wielka przygoda... Ta przygoda ma bardzo konkretny cel... Ten cel przekracza wszystko... ale o tym innym razem...

Dziś: DUBSKA ich utwór: STOP

Katolicka Bydgoszcz poleca:

źródło: Dubska you tube

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor