Felieton 26 Feb 2018 | Redaktor
Spotkanie kobiecości poszukującej z odnalezioną

Pytanie o to, czym jest kobiecość nurtowało mnie od jakiegoś czasu. Może wydawać się, że skoro jestem kobietą to nie powinnam mieć problemu z udzieleniem odpowiedzi, a jednak. Kobiecość ma tak wiele wspaniałych oblicz, że ciężko jest ją opisać. Kobiecość może jednak być także mylnie postrzegana, może być wypaczona, zwłaszcza przez trendy współczesnego świata. Zastanawiałam się, gdzie leży prawda o tym, co to znaczy być kobietą?

Jak to mówią przypadków nie ma. Pan Bóg stawia na naszej drodze w odpowiednim czasie odpowiednich ludzi. I tak było tym razem. Odpowiedzi przyszły do mnie nie poprzez spotkanie z młodą osobą, ale ze straszą Panią, która właściwie mogłaby być moją babcią.

Za oknem chłodno, wietrznie a my siedziałyśmy w ciepłym, małym mieszkaniu, pijąc herbatę. W tle słychać było utwory Czerwonych Gitar. Rozmawiałyśmy o życiu, wierze, o kobiecości i … o mężczyznach oczywiście. Opowiadałam o sobie, swoich rozterkach, przemyśleniach i chłonęłam każde słowo starszej Pani, która dzieliła się ze mną swoim pięknem i mądrością.

Czym zainspirowała mnie owa starsza Pani? Świadomością wpływu jaki ma kobiecość na otaczający świat, na mężczyzn, zaimponowała mi także hojnością w dzieleniu się, dawaniu, niezwykłą mądrością, wrażliwością połączoną ze zdecydowaniem oraz ogromnymi pokładami miłości i odwagi.

Kobiecość ukazała mi się jako połączenie tych wspaniałych cech, które wyżej wymieniłam. Ponadto w kobiecości pozostaje jakaś tajemnica, niezwykłość. Kobieta może wzbudzać podziw swoim wyglądem, ale jeszcze większy wzbudza swoim pięknym wnętrzem, tak jak ta starsza Pani.

Każda kobieta jest piękna. Błogosławieństwem dla świata jest kobieta świadoma swojego piękna i wykorzystująca je dla dobra. To ta, która dzieli się pięknem z innymi, ta która inspiruje, daje życie.

Czerpanie mądrości od starszych osób jest zachwycające. Naprawdę nie warto podążać za promowanym przez świat tzw. ideałem kobiety, bo on nie jest z prawdy. Łatwo można dać się zwieść.

Prawda o kobiecości jest jednak do odkrycia i jest to prostsze niż nam się wydaje.

Paulina Salzwedel

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor