Felieton 3 Dec 2018 | Redaktor

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

"I bądźcie wdzięczni politycy polscy, że jeszcze dochodzi do was prośba wielu serc, o ratowanie serc dzieci. Polskich dzieci."

  • mówił twardo w homilii wygłoszonej 1 grudnia (w pierwszą sobotę miesiąca) podczas Mszy św., odprawianej z okazji uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. Obecnych było m. in. wielu polityków i padły bardzo prawdziwe słowa ze strony arcybiskupa. Poniżej przytaczamy kilka fragmentów, jednocześnie polecamy wysłuchanie całej homilii, w której wiele słów odwoływało się do objawień fatimskich. [patrz link poniżej]

"Dzisiejszy świat stoi na granicy szaleństwa. W wielu aspektach już nawet przekroczył te granicę. Lepiej: Świat został postawiony na granicy szaleństwa przez nielicznych, ale mocarnych. Na granicy szaleństwa zanika rozumna wolność, zanika też pełne wolności swobodne rozumowanie.

Mówimy o szaleństwie, bo ciągle narasta zgiełk i wrzask. Kłamstwa nad jeszcze większym kłamstwem. Interesów finansowych nad jeszcze większymi interesami finansowymi. Sprawowaniem władzy dla pychy i ambicji, nad sprawowaniem władzy dla zwykłej władzy nad drugimi, czyli dla przemocy. Wszystko tu już jest, tylko serca nie ma. A Bóg patrzy i czeka. Bóg jest Miłością. Bóg cały jest sercem.

Gdzie jest twoje serce Europo? Europa oddycha na dwa płuca, ale żeby oddychać, to serce musi mieć jedno: Boże. Chrystusowe. Maryjne.

O Polsko! Co ty robisz z sercem?

Ze swoim sercem otrzymanym od Chrystusa. Czemu zabijasz serce?

Nie zabijajcie serc! Także dosłownie. Także tych maleńkich serc pod sercem matki. Pod sercem matki ma prawo żyć serce dziecka. Pierwszy impuls życia – impuls poczęcia, to pierwsze poruszenie serca młodego człowieka. Maleńki człowiek najpierw cały jest sercem. Gdy matka dowiaduje się o swoim dziecku w łonie, serce dziecka już bije regularnie.

"Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" [oklaski]

Słyszycie to, politycy polscy? I państwo, które świadomie pozwala na zabijanie własnych dzieci jest państwem bez przyszłości. Trzeba się zachwycić sercem już dzisiaj. Nie – „może kiedyś”. Nie „może jutro”. Skądś znamy to powiedzenie: „Jutro – znaczy nigdy”. Gdy serce woła, to zawsze woła o „dziś”, o „już”. Kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni. I miejcie serce. [oklaski]

I bądźcie wdzięczni politycy polscy, że jeszcze dochodzi do was prośba wielu serc, o ratowanie serc dzieci. Polskich dzieci.

Jeśli nie będzie Waszej odpowiedzi serca – zaniknie też ta prośba serc. Albo przyjdą na Wasze miejsce inni, mający serce, albo zabite zostanie serce Narodu. A wtedy może już zapaść cisza. Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski" [oklaski]

całość do obejrzenia i wysłuchania: [code]TU

źródło: TV TRWAM, TVP Info

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor