Felieton 13 Jan 2020 | Redaktor
SKUTECZNOŚĆ NAPROTECHNOLOGII - zaproszenie na spotkanie z dr n. med. Jackiem Skórczewskim

Działający w Bydgoszczy klub dyskusyjny CIEKAWI ŻYCIA zaprasza wszystkich zainteresowanych problemem niepłodności na wykład dr n. med. specjalisty ginekologa-położnika Jacka Skórczewskiego pt. „Skuteczność Naprotechnologii”.

Dr n. med. Jacek Skórczewski zajmuje się opieką nad kobietą w ciąży zarówno fizjologicznej jak i powikłanej. Jest m.in. pracownikiem na oddziale położniczo-ginekologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy.

Poza typowymi zabiegami i diagnozowaniem chorób z zakresu ginekologii i położnictwa, zajmuje się również badaniem przyczyn niepłodności, szczególnie w zespole policystycznych jajników. Wykonuję ultrasonograficzny monitoring cyklu. Podczas wykładu przedstawi aktualny stan wiedzy medycznej na temat naprotechnologii.

Naprotechnologia zajmuje się diagnozowaniem przyczyn niepłodności, monitorowaniem i utrzymywaniem zdrowia układu rozrodczego kobiet oraz wdrażaniem skutecznych metod leczenia z poszanowaniem natury kobiety oraz życia poczętego.

W obecnych czasach wiele autorytetów medycznych, zwłaszcza profesorowie genetyki tacy jak chociażby prof. A. Midro mocno przestrzegają przed poddawaniem się procedurze zapłodnienia in vitro, pokazując podczas swych licznych wykładów zagrażające zdrowiu kobiety konsekwencje takich zabiegów. Dla osób wyznania katolickiego metoda ta jest niedopuszczalna z kilku podstawowych powodów, a jednym z najpoważniejszych jest eliminacja poczęć ludzkich w procesie in vitro.

Medycyna nie pozostaje obojętna wobec problemu niepłodności, dlatego intensywnie rozwijająca się naprotechnologia stworzona przez Thomasa W. Hilgersa w 1991 roku pomaga wielu rodzinom, które nie chcąc poddawać się moralnie nieobojętnej metodzie in vitro, przeżywają dramat niepłodności, obecnie często korzystają i z sukcesem z pomocy specjalistów od naprotechnologii.

Wykład odbędzie się 17 stycznia br. o godzinie 20 w Domu Parafialnym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim 5 w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor