Felieton 9 Mar 2018 | Redaktor
Silniejszy od nienawiści - Tim Guenard w Bydgoszczy

Trzy marzenia trzymały go przy życiu: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie, największe marzenie, jako jedyne nie spełniło się.”

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z niezwykłym człowiekiem. Do Bydgoszczy zawita Tim Guenard.

Tim Guenard jest autorem przetłumaczonej na 12 języków książki „Silniejszy od nienawiści”, która we Francji weszła do kanonu lektur obowiązkowych. Publikacja ta zawiera historię traumatycznego dzieciństwa i życia młodzieńczego Tima, który porzucony przez rodzinę mieszkał na ulicach Paryża. Później z sukcesami uprawiał boks, zostając m.in. mistrzem Francji w tej dyscyplinie – żył nienawiścią do swojego ojca, a w tej dyscyplinie znalazł ujście dla swych destrukcyjnych uczuć. Osiągnięcia w sporcie podniosły jego pozycję w grupach przestępczych – był szefem gangu.

Swój największy sukces odniósł jednak poza ringiem, zwyciężył długoletnią walkę z samym sobą oraz bolesną przeszłością. Obecnie historia i charyzma Tima Guenard wspiera działania psychoprofilaktyczne, adaptacyjne, resocjalizacyjne itp. Tim od wielu lat jeździ po świecie i głosi świadectwo swojego życia. Spotyka się z młodzieżą, więźniami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Głoszone przez niego świadectwo skłania do refleksji nad samym sobą i zaszczepia ambicje. Ukierunkowuje do wyboru wyższych wartości i celów życiowych, a w rezultacie motywuje do wewnętrznej przemiany.

Kiedyś Tim żył nienawiścią i pragnieniem zemsty, dziś jest najpiękniejszym przekaźnikiem miłości.

Obecnie Tim mieszka w Pirenejach, niedaleko Lourdes. Posiada kochającą rodzinę - żonę Martinę, czworo dzieci oraz wnuki. Zajmuje się m.in. prowadzeniem ośrodka dla trudnej młodzieży w Lourdes.

Szerzej o Timie Guenard i jego działalności: http://timguenard.pl/


W marcu br. Tim Guenard przybywa z tygodniową wizytą do Polski, gdzie ze swoją historią chce dotrzeć w różne miejsca. Jednym z jego przystanków, już w najbliższy wtorek będzie właśnie Bydgoszcz.

To nie będzie kolejna mowa motywacyjna. Historia jego życia przemienia innych. Zawsze na lepsze. To być może będzie spotkanie na które od dawna czekasz.

Czas: 13 marca 2018r. (wtorek), godz. 18:00 Miejsce: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, budynek K, sala K1 (parter), ul. Naruszewicza 11. W komentarzu pod tym postem zamieszczę zaraz fotki konkretniej wskazujące lokalizację budynku.

Wstęp wolny.

Książka "Silniejszy od nienawiści" będzie dostępna bezpośrednio po zakończeniu spotkania.

Zapraszamy na to niesamowite spotkanie! Zapraszajcie przyjaciół i znajomych! Przede wszystkim ludzi, którym „ten wieczór” może pomóc! Zaproś kogoś kto potrzebuje dobrego świadectwa!

* Partner spotkania: Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto

Organizator: Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć we współpracy z Fundacją Polska Tożsamość

Szymon Róg

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor