Felieton 20 Sep 2019 | Redaktor
Rekolekcje Grup Modlitwy św. Ojca Pio diecezji bydgoskiej.

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

Jak co roku od lat Grupy Modlitwy Ojca Pio diecezji bydgoskiej we wrześniu spotykają się na wspólnych rekolekcjach.

Tym razem na miejsce spotkania wybrano przepięknie położony klasztor braci Kapucynów w Mogilnie. Cudowne miejsce i klimat po benedyktyńskiego klasztoru sprzyjały modlitwie i wyciszeniu, a panująca aura pozwoliła cieszyć się pięknem klasztornego wirydarzu i okolicznych widoków.

Było to miejsce i czas, które nadzwyczajnie wpisało się w zaplanowany temat:

„Pan mój i Bóg mój…. Zatrzymaj się w biegu z o. Pio.”

Rekolekcje w niezwykły sposób poprowadził ojciec Edward Krygier OFMcap z Gdańska. Ujął nasze serca i chłonęliśmy wszystko co do nas mówił. Pouczające katechezy i homilie. Nabożeństwa i modlitwy. Wszystko zawierało się w treści:

„Jezus niech będzie dla Ciebie – zawsze i we wszystkim DZIĘKCZYNIENIEM, UNIŻENIEM, PRZEBACZENIEM”.

Czas naszych rekolekcji (13-15września) przypadł w Święto Podwyższenia Krzyża, a więc i również w sobotnią akcję „Polska pod Krzyżem”. Nie móc być tam, duchowo włączyliśmy się poprzez rozważanie drogi krzyżowej i adorację krzyża w klimatycznej kaplicy klasztornych podziemi. Tam własnie znajdował się ogromny krzyż, który każdy z nas osobiście mógł uszanować, przytulić i zawierzyć siebie oraz swoich bliskich. Tam była taka nasza „mała Polska pod krzyżem”.

Trudno było rozstać się z tym rekolekcyjnym czasem i atmosferą tych dni u gościnnych braci kapucynów. Brat Jarek Rajski jak ojciec czuwał nad nami upewniając się czy mamy wszystko co potrzeba, ale też w rewelacyjny sposób oprowadził nas i opowiedział o historii benedyktyńskiego klasztoru.

W trakcie rekolekcji ku naszej radości odwiedził nas nasz diecezjalny koordynator ks. Roman Sosnowski. Modliły się z nami również Grupa Modlitwy św. Ojca Pio i Odnowy w Duchu Świętym przy mogileńskim klasztorze.

W tym roku było już nas więcej niż w latach poprzednich i mamy nadzieję, że za rok tych, którzy chcą żyć Ewangelią i wielbić Boga będzie jeszcze więcej. Planowane jest powstanie kilku nowych Grup. Za ten wspaniały czas, Panu Bogu i naszemu patronowi św. ojcu Pio niech będą wielkie dzięki.

Halina Owczarz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor