Felieton 20 Sep 2019 | Redaktor
Rekolekcje Grup Modlitwy św. Ojca Pio diecezji bydgoskiej.

Jak co roku od lat Grupy Modlitwy Ojca Pio diecezji bydgoskiej we wrześniu spotykają się na wspólnych rekolekcjach.

Tym razem na miejsce spotkania wybrano przepięknie położony klasztor braci Kapucynów w Mogilnie. Cudowne miejsce i klimat po benedyktyńskiego klasztoru sprzyjały modlitwie i wyciszeniu, a panująca aura pozwoliła cieszyć się pięknem klasztornego wirydarzu i okolicznych widoków.

Było to miejsce i czas, które nadzwyczajnie wpisało się w zaplanowany temat:

„Pan mój i Bóg mój…. Zatrzymaj się w biegu z o. Pio.”

Rekolekcje w niezwykły sposób poprowadził ojciec Edward Krygier OFMcap z Gdańska. Ujął nasze serca i chłonęliśmy wszystko co do nas mówił. Pouczające katechezy i homilie. Nabożeństwa i modlitwy. Wszystko zawierało się w treści:

„Jezus niech będzie dla Ciebie – zawsze i we wszystkim DZIĘKCZYNIENIEM, UNIŻENIEM, PRZEBACZENIEM”.

Czas naszych rekolekcji (13-15września) przypadł w Święto Podwyższenia Krzyża, a więc i również w sobotnią akcję „Polska pod Krzyżem”. Nie móc być tam, duchowo włączyliśmy się poprzez rozważanie drogi krzyżowej i adorację krzyża w klimatycznej kaplicy klasztornych podziemi. Tam własnie znajdował się ogromny krzyż, który każdy z nas osobiście mógł uszanować, przytulić i zawierzyć siebie oraz swoich bliskich. Tam była taka nasza „mała Polska pod krzyżem”.

Trudno było rozstać się z tym rekolekcyjnym czasem i atmosferą tych dni u gościnnych braci kapucynów. Brat Jarek Rajski jak ojciec czuwał nad nami upewniając się czy mamy wszystko co potrzeba, ale też w rewelacyjny sposób oprowadził nas i opowiedział o historii benedyktyńskiego klasztoru.

W trakcie rekolekcji ku naszej radości odwiedził nas nasz diecezjalny koordynator ks. Roman Sosnowski. Modliły się z nami również Grupa Modlitwy św. Ojca Pio i Odnowy w Duchu Świętym przy mogileńskim klasztorze.

W tym roku było już nas więcej niż w latach poprzednich i mamy nadzieję, że za rok tych, którzy chcą żyć Ewangelią i wielbić Boga będzie jeszcze więcej. Planowane jest powstanie kilku nowych Grup. Za ten wspaniały czas, Panu Bogu i naszemu patronowi św. ojcu Pio niech będą wielkie dzięki.

Halina Owczarz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor