Felieton 15 Nov 2019 | Redaktor
ProDei i TATO - dziś koncert w Bydgoszczy

Takiej mieszanki koncertowej to miasto jeszcze nie widziało! Dwa temperamenty, jeden cel - wielbić Pana Boga!

To dziś - 15 listopada o godzinie 19:15 zagrają zespoły ProDei i TATO. Klub: "Altruist" al. Ossolińskich 2, 85-093 Bydgoszcz

Artyści poznali się podczas Przeglądu Muzycznego Nowe Spojrzenie organizowanego przez Festiwal Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy. Od tego czasu ich drogi się rozwijały w różnych kierunkach, aż w końcu nadszedł czas, kiedy zagrają dla nas wspólny koncert w klubie Altruist przy Bydgoskiej Bazylice.

TATO to dwaj młodzi mężczyźni (Marcin i Artur), którzy postanowili stworzyć i grać muzykę dla Boga. Boga, którego chcą nazywać Tatą, kochanym Ojcem tęskniącym za miłością swoich dzieci. Właśnie taką relację pragną głosić ze sceny, ukazać jej dobre owoce i uwielbiać dobrego Boga w Jego świętych nieznanych i cudownych obliczach. Muzyka TATO to głównie taneczne rytmy, prostota przekazu, słowa zaczerpnięte z Pisma i szczera radość z możliwości wspólnej modlitwy. Zespół obecnie kończy trasę promującą pierwszą płytę TATO.

ProDei to czterech muzyków i ich realizator.

Pięć całkowicie odmiennych, żywiołowych dusz. Każdą i każdego z nich łączy jedno, ale... nie jest to muzyka. Ich serca grają w różnych kierunkach, w różnych stylach i gatunkach, ale grają w tym samym celu, żeby wielbić Tego, dzięki któremu się spotkali, żeby wielbić Boga!

Cel jaki sobie stawiają to Ewangelizacja, Uwielbiać Boga w miejscach, gdzie nie jest uwielbiany, grać na Jego Chwałę tam gdzie inni Go wielbią. Grają dużo, bo sprawia im to przyjemność, grają bo ich serca właśnie tak zbliżają się do Boga, grają dla Boga i ludzi, bo to jest ich Modlitwą, modlitwą o lepsze jutro, modlitwą o Zbawienie. Już niedługo premiera klipu do ich autorskiego utworu "Panie Kierowniku", przedstawionego po raz pierwszy na na Przeglądzie Vincentiana w Piekarach k. Krakowa.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor