Felieton 15 Dec 2017 | Redaktor
Powróćmy do źródła, czyli o nadużyciach w ruchach charyzmatycznych - ks. Sławomir Kostrzewa

konferencja wideo - jasno i prawdziwie

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania konferencji, którą kilka dni temu wygłosił ks. Sławomir Kostrzewa, teolog ale i kulturoznawca. Ks. Kostrzewa jasno wyłożył problemy dotyczące zagrożeń wnikających w działalność niektórych tzw. grup charyzmatycznych.

Powrót do źródeł, o którym mówił, jest istotny dla każdego z nas. Pokusy pogubienia się są nam poddawane na każdym etapie naszego życia, dlatego naszym zadaniem jest nie zagłuszać w sobie owego błogosławionego niepokoju, dotyczącego naszych życiowych wyborów i działań, także w życiu duchowym.

W jasności widzenia pomagają nam kapłani, między innymi ci, którzy nazywają sprawy po imieniu, prawdziwie i jasno, w Duchu Bożym i w osobistym oddaniu Maryi. Takimi kapłanami są między innymi znani nam ks. Piotr Glas i ks. Sławomir Kostrzewa.

Konferencję, którą ten ostatni wygłosił w tym temacie zaproszony przez Wspólnoty Katolickich Grup Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej na spotkanie adwentowe gorąco Państwu polecamy.

red. KB

film udostępniamy dzięki uprzejmości RCS TV

"Odnowa w Duchu Świętym i inne grupy charyzmatyczne są Kościołowi potrzebne - przypomina ks. Sławomir Kostrzewa. - Jednak nadużycia, źle pojęty ekumenizm, brak formacji i błędnie rozpoznane cele doprowadziły do utraty charyzmatu, odejścia od służby Kościołowi katolickiemu niektórych grup i utraty zaufania wielu katolików. Powrót do pierwotnych celów oraz podjęcie prób uzdrowienia mogą być właściwą drogą do uzdrowienia dla ruchu charyzmatycznego w Polsce. Konferencja wygłoszona w ramach Adwentowego Dnia Wspólnoty Katolickich Grup Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej."

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor