Felieton 23 Apr 2019 | Redaktor
Pobudka! - II Forum Charyzmatyczne w Bydgoszczy już wkrótce

Po raz drugi w historii diecezji bydgoskiej wspólnoty charyzmatyczne serdecznie zapraszają do udziału w niezwykłym wydarzeniu, którym jest Forum Charyzmatyczne „Pobudka „. Forum jako forma weekendowych rekolekcji odbędzie się w dniach 25-26 maja w hali Artego Arena przy ulicy Toruńskiej 59.

W tym roku w tym duchowym doświadczeniu prowadzić nas będą dwaj, dobrze znani środowiskom charyzmatycznym, kapłani całkowicie oddani służbie Bogu i drugiemu człowiekowi. Ojciec Antonello Cadeddu, włoski dominikanin, współzałożyciel wspólnoty Przymierze Miłosierdzia i charyzmatyczny kaznodzieja oraz ksiądz Dominik Chmielewski, salezjanin, duszpasterz młodzieży i założyciel męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi. Obaj kapłani znani są ze swojego szczególnego namaszczenia do głoszenia Słowa Bożego w mocy Ducha Świętego. Od lat towarzyszą im znaki i cuda znane nam z kart Ewangelii.

Podczas trwania forum w modlitwę uwielbienia wprowadzać nas będzie warszawska wspólnota Dom w Ramionach Ojca. Są oni częścią projektu Back Home Warsaw, który poprzez muzykę i modlitwę wstawienniczą oraz kreatywną sztukę proroczą tworzą intymną przestrzeń do spotkania z żywym Bogiem. Nie zabraknie również miejsca na szczególny czas adoracji Najświętszego Sakramentu w przepięknej Monstrancji Fatimskiej- Niewiaście Eucharystii. Będzie to wyjątkowa okazja by zobaczyć tą niezwykłą monstrancje na co dzień stacjonującą w Zakopanem w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Głębia tego wizerunku i zjednoczenia Matki Bożej ze swoim Synem pobudza nas do jeszcze większej refleksji nad tajemnicą Wcielenia, która jest centralną prawdą naszego wyznania wiary.

Wierzymy, iż czas spędzony na uwielbieniu Boga to czas kiedy Kościół jednoczy się w mocy Ducha Świętego. Przenika nas wtedy ogromna miłość i miłosierdzie Boga a Duch Święty w sposób szczególny manifestuje swoja obecność pośród nas. Daje się nam poznać jako dobry Ojciec, który uzdrawia, uwalnia i przypomina nam o naszej tożsamości dzieci Bożych.

Może pragniesz głębszej relacji z Bogiem?

Może potrzebujesz uzdrowienia duszy bądź ciała?

A może szukasz prawdy, pomocy czy zrozumienia?

Niezależnie od tego, jakie są twoje potrzeby i pragnienia, to miejsce, ten czas jest dla Ciebie. Zapraszamy byś był z nami i doświadczył żywego Kościoła a przede wszystkim ŻYWEGO BOGA. Bo On Zmartwychwstał i On jest. Ten sam, teraz i na wieki.

Amen.

Więcej informacji na stronie; [code]TU

Zapisy na stronie; [code]TU

Beata Swiniarska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor