Felieton 28 Sep 2018 | Redaktor
Opinia księdza egzorcysty o filmie -

Kondrat Media przedstawia film „Uwolnij mnie” w kinach od 19 października, a w Bydgoszczy już 1 października specjalny pokaz i spotkanie z Michałem Kondratem – wieloletnim asystentem egzorcysty, autorem filmów o podobnej tematyce „Matteo” i „Jak pokonać szatana”.

A oto opinia księdza egzorcysty o tym filmie:

Pochwalony Jezus Chrystus!

Film obejrzałem razem z s.Beatą Iwaszko, z którą od 35 lat modlimy się za ludzi.

Na dużym ekranie odbiór filmu okazał się bardzo pozytywny.

Film pokazuje prace kilku egzorcystów włoskich. Są to kapłani niezwykle wielkiej wiary i prostoty w relacjach do Pana Jezusa. Ważna jest również pomoc ludzi świeckich zaangażowanych w posługę uwalniania i egzorcyzmowania. Kapłani egzorcyści dziłąją prostymi metodami, skutecznymi w Kościele od wieków: woda święcona, sól święcona, nakładanie stuły i rąk na głowę i ciało osoby zniewolonej i opętanej.

Film nie przedstawia egzorcyzmu uroczystego (w Polsce nie powinno się go pokazywać w mediach). W dokumencie przedstawiono modlitwę uwolnienia, która wielokrotnie wystarcza do rozwiązania problemów. Potrzebne jest nawrócenie, zerwanie z grzechem, przylgnięcie sercem do Boga i gorliwa modlitwa.

Potrzeba aby nawróciła się cała rodzina. Gulia, której historię pokazano, ma kochających rodziców , którzy walczą przez modlitwę o swoje dziecko.Film pokazuje wiele współczesnych zniewoleń: tatuaże, piercing, masonerie, odejście od wiary.

Czasami nawet są osoby, które chcą być opętane aby inni się nimi zajmowali, troszczyli, jeżdżą do kilku egzorcystów i wybierają co dla nich się wdaje ciekawsze, lepsze.

Rozwiązanie wielu problemów pokazano podczas jednej z modlitw uzdrowienia, prowadzonej przez dwóch kapłanów. Modlą się nad każdą osobą tak długo jak trzeba, żeby Pan Jezus ją dotknął przez spoczynek w Duchu św. i uwolnił od zniewolenia.

Szczęść Boże!

                                                   Ks. Antoni Zieliński
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor