Felieton 15 Feb 2018 | Redaktor
Ojczyzną wiary jest rozum - konferencje księdza profesora Tadeusza Guza - samo sedno

Ks. profesor Tadeusz Guz, filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II został zaproszony przez Biuro Pielgrzymkowe Frater z Bydgoszczy i grupę kilkudziesięciu osób z całej Polski do współuczestnictwa w pielgrzymce do Fatimy, podczas której poprowadził cykl ciekawych konferencji. Pielgrzymi w dużej mierze pochodzili z Bydgoszczy.

Konferencje głoszone przez ks. profesora - a wszystkie miały miejsce dosłownie w ostatnich dniach - zostały dla Państwa zarejestrowane i będą cyklicznie publikowane na portalu Katolicka Bydgoszcz.

Rekolekcjonista przedstawiał w nich treść objawień fatimskich, rozważywszy je na gruncie konkretnych sytuacji naszego doczesnego życia społecznego i indywidualnego.

Za św. Anzelmem powtórzmy, że wiara szuka zrozumienia. Wiara jest niemożliwa bez rozumu.

"Ojczyzną wiary jest rozum" - dowodzi ks. profesor, który z racji posiadanej ogromnej wiedzy i doświadczenia, nie wstrzymuje się od merytorycznego odkrywania przed nami prawdy o naszej współczesności i o rozumieniu naszego w niej konkretnego powołania.

Obszerne fragmenty nauk rekolekcyjnych ks. prof. Tadeusza Guza z Fatimy będą dostępne wkrótce jako filmy na portalu Katolicka Bydgoszcz.

Nauki te odnoszą się również do polskiej rzeczywistości społecznej. Ks. prof. Guz w kontekście wierności prawdzie odnosi się też do trwającego sporu o niemieckie obozy śmierci.

PIERWSZY ODCINEK JUŻ W PONIEDZIAŁEK! Zapraszamy!

red.: KB i TB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor