Felieton 12 Oct 2018 | Redaktor
O czym Maryja rozmawiała z Łucją 13 października, Dzień Fatimski w Bydgoszczy i publiczny Różaniec

Szóste i ostatnie objawienie: 13 października 1917

ŁUCJA: Czego Pani sobie życzy ode mnie?

MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec. Wojna się skończy, a żołnierze wkrótce wrócą do swoich domów.

ŁUCJA: Miałam prosić Panią o wiele rzeczy, o uzdrowienie kilku chorych, nawrócenie niektórych grzeszników, etc.

MATKA BOŻA: Jednych uzdrowię, innych nie. Trzeba, aby się poprawili i prosili o przebaczenie swoich grzechów. I ze smutnym wyrazem twarzy dodała: Niech nie obrażają więcej Boga naszego Pana, który już i tak jest bardzo obrażany.

Następnie, rozchylając dłonie, Najświętsza Maryja Panna zaczęła odbijać się w słońcu, podczas gdy unosiła się, odbicie Jej światła cały czas padało na słońce.

Wtedy to Łucja wykrzyknęła: Spójrzcie na słońce!

Po tym jak Najświętsza Maryja Panna znikła w bezmiarze nieboskłonu, wizjonerzy byli świadkami trzech następujących scen: pierwsza z nich symbolizowała tajemnice radosne różańca, następna tajemnice bolesne, a ostatnia tajemnice chwalebne (tylko Łucja widziała te trzy sceny; Franciszek i Hiacynta widzieli tylko pierwszą z nich):

Obok słońca zobaczyli pojawiającego się świętego Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz Matkę Boską Różańcową. Była to Święta Rodzina.

Maryja była ubrana w białe szaty i w niebieski płaszcz. Święty Józef także był ubrany na biało, natomiast Dzieciątko Jezus miało okrycie w jasnoczerwonym kolorze. Święty Józef pobłogosławił tłum wykonując trzykrotnie znak krzyża.

Dzieciątko Jezus uczyniło to samo. Następna była wizja Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Pana obarczonego cierpieniem w drodze na Kalwarię. Jezus pobłogosławił lud czyniąc znak krzyża. Matka Boża nie miała w piersi miecza. Łucja widziała jedynie górną część ciała Pana Jezusa. Ostatnia była chwalebna wizja Matki Bożej Karmelitańskiej, ukoronowanej na Królową Niebai Ziemi oraz trzymającej w swych ramionach Dzieciątko Jezus.

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy jutro, tj, 13 października, w dniu ostatniego z fatimskich objawień, organizuje tzw.: Dzień Fatimski. Poniżej podajemy jego program:

Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

Godz. 7:00 Msza św.

Godz. 7:30 Msza św. i różaniec tajemnice światła

Godz. 12:00 Różaniec tajemnice bolesne

Godz. 14:30 Droga Krzyżowa

Godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 17:00 Msza św.

Godz. 17:45 Różaniec tajemnice radosne

Godz. 18:30 Msza św. i rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu

Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice chwalebne) zakończone Apelem Maryjnym i procesją światła

Pamiętajmy tez o publicznym Różańcu organizowanym co miesiąc w Bydgoszczy

Jutro, 13 października o 17:00 – 18:00 na Placu Wolności odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa, jak co miesiąc za dzieci poczęte, a nienarodzone oraz o odnowę moralną naszego Narodu.**

spotkanie organizuje Fundacja Pro - Prawo do Życia - Bydgoszcz

Ave Maryja!

red.: KB

źródła: Fatima.pl, Parafia MB Fatimskiej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor