Felieton 4 Apr 2016 | Redaktor
Aby spotkały się dwie tęsknoty: Boga i Twoja (Noc 7 Cudów, cz. 1.)

Bóg tęskni za człowiekiem. To jest takie oczywiste na kartach Pisma Świętego, a zwłaszcza w Osobie Jezusa Chrystusa, który jest Obliczem Ojca stęsknionego, szukającego bliskości, pragnącego komunii z człowiekiem.

Dlatego szaleństwo wcielenia… narodzenia… Dlatego… krzyż.

Bóg tęskni za Tobą! Ty jesteś Jego największym pragnieniem! Doświadczasz tego?

Ta tęsknota jest w Tobie. W sercu każdego człowieka jest ogromne pragnienie. Tak bardzo tęsknimy za doświadczeniem Miłości, tej prawdziwej, tej, która nie wymaga, nie szantażuje, nie nakazuje, ale daje się bezwarunkowo. Miłości, przed którą nie musisz grać, starać się, nie musisz nakładać masek czy odgrywać jakiś zawsze zbyt ciasnych – bo nie Twoich – ról.

Co może wydawać się nam paradoksalne, ale w rzeczywistości takie nie jest, również błędy, nawet te największe, popełniamy, szukając takiej właśnie miłości. Tylko że my, ludzie, szukamy jej w miejscach, czy w takich przestrzeniach, w których jej po prostu nie ma! Niejednokrotnie poszukujemy miłości w rzeczywistościach, które ją jedynie małpują.

Najboleśniejsze rany spowodowane są jej brakiem. Zdarza się więc, że odczuwamy brak miłości, ale nie przestajemy odczuwać tęsknoty za nią! Ona jest w tobie! Zobacz to! Bóg stworzył Cię w taki sposób, że wpisał w Twoje serce tę przepiękną tęsknotę za Sobą. Jesteś stworzony dla relacji, żeby mogło dojść do przecudownego spotkania pragnień, aby spotkały się tęsknoty: Boga i Twoja!

Chrześcijaństwo nie jest teoretyzowaniem czy filozofowaniem i nie jest też tylko religią! Chrześcijaństwo jest doświadczeniem przenikającym życie, doświadczeniem spotkania z Zakochanym, z Jego pragnieniem i tęsknotą.

Dlatego właśnie stęskniony Bóg daje nam Ducha Świętego, który JEST Miłością, tą, za którą Twoje serce nie przestaje tęsknić i nigdy nie przestanie, choćbyś nawet zalał je tonami betonu. Duch Święty to najbardziej bezpośrednie spotkanie Boga, jakie możemy przeżyć, bo Duch Święty to Bóg, który wchodzi w Ciebie, przenika Cię, mieszka w Tobie, z Tobą rozmawia, inspiruje Cię… po prostu z Tobą jest! Bóg bliski, bo bez dystansu. Bóg w Tobie.

Tej tęsknoty pragnień będziesz mógł doświadczyć po raz kolejny albo może po raz pierwszy (?) w życiu, podczas nocy z 14 na 15 maja 2016 roku w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego – w bydgoskim Wieczerniku.

W imieniu ojców i braci ze Zgromadzenia Ducha Świętego i osób zaangażowanych w przygotowanie nocy czuwania nazwanej Nocą Siedmiu Cudów, serdecznie zapraszam.o. Maciej Sierzputowski CSSp

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor