Felieton 27 Mar 2018 | Redaktor
NOC KONFESJONAŁÓW - Kiedy? Gdzie?

Święta Wielkiej Nocy to czas, w którym wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Dzięki Jego ofierze nikt z nas nigdy nie umiera dla śmierci, ale dla zmartwychwstania.

Nasze powstawanie z martwych odbywa się już tu na ziemi, podczasa Sakramentu Pojednania.

W Wielkim Tygodniu od kilku lat organizuje się tzw. „Noc konfesjonałów”.

"Polega ona- czytamy na stronie KEP - na zorganizowaniu spowiedzi trwającej przynajmniej do północy. Kapłanom posługującym podczas tegorocznej akcji błogosławieństwa udzielił Ojciec Święty Franciszek. Wydarzenie objął swoim patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki."

Istnieje strona internetowa "Nocy konfesjonałów"- na której widnieje szczegółowa lista parafii, które podjęły się tego pieknegodzieła.

To że jest ono bardzo potrzebne widać po zestawionej w latach rosnącej liczbie nowych parafii, które co roku dołączają do inicjatywy. W pierwszym roku tj. w 2010 były w Polsce 3 parafie, podczas gdy już w tym roku parafii organizujących "Noc konfesjonałów" jest na dzień dzisiejszy 231. Nigdy liczba parafii nie zmalała, co jest dowodem na to, jak bardzo wszyscy potrzebujemy bardzo konkretnego pojednania z Bogiem Ojcem w Spowiedzi Świętej, zwłaszcza w te dni Wielkiego Tygodnia, choć wiadomo że nie tylko teraz.

Zapisy wciąż trwają, a parafie należy zgłaszać na stronie: [code]TU -jest to warunek organizowania u siebie w parafii takiej nocy. Adres i szczegółowe dane zostają wtedy umieszczone na specjalne na mapie i każdy, bez względu na to gdzie znajduje się w Polsce w tę noc, może dowiedzieć się, który z najbliższych kościół czekaotwarty, a w nim kapłan w konfesjonale.

red.: KB

źródło: http://nockonfesjonalow.pl/

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor