Felieton 18 Jun 2019 | Redaktor
Niesamowite pamiątki po męczennikach w Seminarium Bydgoskim

W Seminarium Duchownym diecezji bydgoskiej została otwarta Izba Pamięci Męczenników. Możemy tam zobaczyć zdjęcia kapłanów - męczenników, ale też rzeczy jakie po nich pozostały: dokumenty z obozów koncentracyjnych, listy a także oryginalne szaty liturgiczne.

W Izbie Pamięci udostępnione zostały dokumenty związane z ks. bpem Michałem Kozalem, ks. Franciszkiem Dachterą zabitym w obozie koncentracyjnym w Dachau. Żywe świadectwa wiary męczenników, chociażby w pisanych przez nich listach obozowych są bezcennym darem, przekazanym dla nas wszystkich, przez bratanka ks. Franciszka Dachtery, pana Mirosława Dachterę.

Otwarta wczoraj Izba Pamięci Męczenników w Seminarium Duchownym diecezji bydgoskiej jest miejscem szczególnym. To żywe świadectwo męczeństwa konkretnych ludzi związanych z naszym miastem. A pamiętajmy, że każde ludzkie męczeństwo przynosi owoc tak obfity, że wiele kolejnych pokoleń czerpie siłę z prawdziwości świadectwa męczenników.

Warto zatem odwiedzać Izbę Pamięci Męczenników w Bydgoszczy nie tylko po to, aby poznawać bezcenne pamiątki po tych niesamowitych świadkach wiary w Jezusa Chrystusa, ale także i po to, aby czerpać siłę dla własnej wiary, tej siły przecież bardzo dziś potrzebujemy.

KB

źródło: TVP Bydgoszcz, WSD diecezji bydgoskiej

foto: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor