Felieton 8 Jun 2018 | Redaktor
Niemożliwe jest być wolnym człowiekiem bez zrozumienia tego jednego

Medytacje ewangeliczne z dnia 8 czerwca 2018r., Piatek

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: "Kość jego nie będzie złamana". I znowu w innym miejscu mówi Pismo: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili". (J 19, 31-37)

Zobaczmy, co uczynili z Synem Boga. Z Jezusem Chrystusem. Rozciągnęli Jego Ciało na krzyżu. Zmiażdżyli wszystkie Jego uczucia. Podeptali Wiarę, Nadzieje i Miłość. Rozszarpali na strzępy godność.

Bili Go strachem fizycznie oraz znęcali się przerażaniem Go. Zaserwowali Mu samotność i oddzielenie. Pogardę i oplucie... I pewnie wiele niewidzialnych rzeczy, które wycierpiał, Jemu uczynili.

Tylko że On nie umarł. Jego Ciało nie przestało istnieć. Nie skończyła się ani Wiara, ani Nadzieja, ani Miłość. Nie zmieniła się godność Dziecka Boga. Strach nie unicestwił Chrystusa, ani przerażenie, ani samotność, oddzielenie. On jak był, tak jest i będzie na zawsze.

A teraz zobaczmy dokładnie, kto Mu to uczynił?

Ty i ja.

I dopóki tego nie pojmiemy, nie będziemy nigdy wolni.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor