Felieton 1 Apr 2018 | Redaktor
Nie można się tym nie dzielić

Medytacje ewangeliczne z dnia 1 kwietnia, 2018r, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

(J 20, 1-9) Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: "Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono". Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Jedni mówili, że przenieśli Jego ciało, inni, że uczniowie Je wykradli, a pozostali ujrzeli i uwierzyli.

Tych, którzy szli do grobu Jezusa coś przynaglało. Nie sposób było spokojnie iść, marsz zamieniał się w trucht, a trucht w bieg. Uczniom wystarczyło spojrzenie do wnętrza grobu by uwierzyć. Gdy wracali to także z pośpiechem by zanieść dalej radosną nowinę. Serce, które uwierzyło w Zmartwychwstanie nie potrafi nie dzielić się tą wieścią z innymi.

Najpierw pusty grób, później sam Zmartwychwstały Jezus objawiający się uczniom. Dzisiaj o Jego Męce Śmierci i Zmartwychwstaniu świadczymy my chrześcijanie ale także dwa niezwykłe przedmioty: Całun Turyński i Chusta z Manoppello. Świadków Zmartwychwstania jest wielu. Prawda o tym wydarzeniu przetrwała przez dwa tysiące lat i trwa nadal.

Nie ma już sytuacji, z której nie było by wyjścia, nie ma więzów, od których nie da się uwolnić. Po męce, bólu, po ciszy w grobie przychodzi poranek, poranek Zmartwychwstania.

Chusta z Manoppello https://milujciesie.org.pl/chusta-z-manopello.html Całun Turyński https://milujciesie.org.pl/calun-turynski-obraz-cierpien-chrystusa.html

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

Paulina Salzwedel

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor