Felieton 24 Jul 2019 | Redaktor
Naprawdę wierzysz, że wszystkie twoje przekonania są... twoje? Czas się otrząsnąć [video]

Są osoby w naszym świecie, i tu naprawdę chodzi o świat, w nim o Polskę, a dalej o Bydgoszcz i każdego z nas, które rzetelnie przebadały procesy, z jakimi stykamy się na co dzień i jesteśmy im poddawani. A rzetelnie to znaczy realistycznie. Ludzie tacy jak na przykład M. A. Peeters szukali przyczyn dla zjawisk politycznych, okołopolitycznych, kulturowych i obyczajowych, obserwawali świat układów polityczno - ekonomicznych od wewnątrz (np. będąc obserwatorami ONZ) i spisywali raporty o poznanych faktach.

Te fakty poskładały się w puzzle o bardzo okreslonym porządku, który chce się narzucić nam wszystkim, odbierając nam wolność i indywidualność. Oczywiście to wszystko odbywa sie pod pięknymi hasłami, które jednak... straszą.

Przyjrzyjmy się naszej codzienności. Ile rytuałów nam wtłoczono, które wykonujemy myśląc, że maja one sens? Ile ograniczeń na nas nałożono, a my wierzymy że godzimy sie na nie dla jakiegoś rzekomo większego dobra? Do czego na przykład przygotowywane są tak naprawdę nasze dzieci, tresowane na osobniki z umiejętnością rozwiązywania testów, w których wcale nie muszą być podawane prawdziwe odpowiedzi?

I wreszcie, które z naszych poglądów tak naprawdę są nasze, a które jednak tak inwazyjnie zostały nam zaimplantowane, że wydaje nam się, że samodzielnie myślimy?

Przykładem może być chociażby przekonanie, że rzekomo to my sami jesteśmy totalnym zagrożeniem dla... Matki Ziemi! Wszystko to od razu jest połączone z kontrolowaniem intymnego życia kobiety i mężczyzny, z wpajaniem im kłamstw o płodności i oderwaniu miłości od aktu seksualnego, na rzecz roszczeniowego wzajemnego wykorzystywania siebie. A wszystko po to, aby człowiek bez ugruntowanego bezpieczeństwa w rodzinie, bał się. Wtedy jest łatwy do kontrolowania.

Potężna wiedza - dr Aldony Ciborowskiej - dziennikarki niezłomnej i niezależnej jest dla nas wszystkich bezcenna a to o czym ona mówi, dotyczy dokładnie każdego z nas. A to dopiero czubek góry lodowej. Posłuchajmy...

Materiał udostępniamy dzięki uprzejmości PCH24

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor