Felieton 21 Aug 2018 | Redaktor
Najnowsza wypowiedź abpa H. Hosera o swoich doświadczeniach w Medziugorie [video]

Abp Henryk Hoser wypowiedział się w ostatnich dniach na temat Medziugorie dla Salve TV. Przypomnijmy, że otrzymał on szczególne zadanie od papieża Franciszka, które okreslone zostało w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, które brzmi:

Dnia 31 maja 2018 r. Ojciec Święty mianował J. E. abp. Henryka Hosera, SAC, emerytowanego biskupa diecezji Warszawa-Praga (Polska), wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medzjugorje, na czas nieokreślony i ad nutum Sanctae Sedis.

Chodzi o zadanie wyłącznie duszpasterskie, będące kontynuacją misji Wysłannika Specjalnego Stolicy Apostolskiej dla parafii Medjugorje, powierzonej abp. Hoserowi 11 lutego 2017 r., którą zakończył w minionych miesiącach.

Misja wizytatora apostolskiego ma na celu zapewnienie stałego towarzyszenia wspólnocie parafialnej Medziugorie oraz wiernym udającym się tam z pielgrzymką, których potrzeby wymagają szczególnej uwagi.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału, w którym abp H. Hoser mówi o swoim doświadczeniu poznawania tego szczególnego miejsca jakim jest właśnie Medziugorie:

źródło: Salve TV, KEP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor