Felieton 24 Nov 2017 | Redaktor
Na naszej planecie nie ma wspanialszego miejsca niż Tabernaculum

Medytacje ewangeliczne z dnia

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem. (Łk 19,45-48)

Człowiek zmienia dom Boga w jaskinię zbójców. To dotyczy nas wszystkich. Każdy z nas się do tego przykłada od czasu do czasu na jakiś sposób. Przede wszystkim grzechami, które maja w nas konsekwencje. Tylko nie możemy rozpaczać, ale odbudowywać nas samych w domu Boga.

Odbudowywać mamy nas samych podczas Mszy Świętej, całym naszym zachwytem na przykład w najpiękniejszym momencie:podczas konsekracji. Odbudowywać prawdziwym uwielbieniem podczas przyjmowania Komunii Świętej i podczas dziękczynienia za Nią!

Nie chodzi o to, aby od razu było głośno, nie wiadomo jak wylewnie, bo wcale nie musi być.

Wszystko, co dokonuje się na ołtarzu, jest takim cudem, że nie ma słów aby to opisać. Relacja z Bogiem, prawdziwa i szczera, odkrywa przed nami tajemnice przeistoczenia. Na ile mamy ją rozumieć, na tyle ją rozumiemy, na ile doświadczać, na tyle doświadczamy, na ile przeżywać, na tyle przeżywamy. Nie chodzi o to, że każdy ma tak samo postrzegać, ale o to, że każdy ma przyjmować Łaskę Sakramentu całkowicie - całym sobą, bo tak właśnie się kocha, z całego serca, całym umysłem, całą swoją duszą. Gdzież więc miałoby być znużenie podczas Mszy świętej?

Nie wolno nam tracić Łask Eucharystycznych! Ich jest bardzo wiele, ale jeśli pozwolimy sobie na jakiekolwiek zamkniecie się na przyjmowanie tych Łask, czynimy Świątynię jaskinią zbójców. To niszczy nas, ale też tych, na których mamy wpływ.

A tymczasem ołtarz jest niebiańską Golgotą i zmartwychwstaniem. Tam dokonuje się największy z cudów! Czasem szukamy sensacyjności w jakiś cudownych objawieniach, ale nie ma większego cudu na naszej planecie jak przeistoczenie. Nic większego podczas dnia jak Msza Święta się nie wydarza.

Tak jak nie ma ważniejszych miejsc na naszej planecie niż Tabernaculum. Zobaczmy jaki dar jest na ziemi. Ciało Boga w tym szczególnym miejscu. Blisko... w Polsce co kilka ulic! Czy my zdajemy sobie z tego sprawę?

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor