Felieton 6 Oct 2016 | Redaktor
Módlmy się o prawo do życia!

Debata nad obywatelskim projektem ustawy dotyczącej ochrony życia poczętego rozpoczęła się o 10:00 w Sejmie.

Joanna Banasiuk z komitetu Inicjatywy Ustawodawczej pytała posłów:

- Co się stało przez te dwa tygodnie? Czemu państwo odrzucili w Komisji Sprawiedliwości ustawę, pod którą podpisało się pół miliona ludzi ? To, co zrobiliście, to zwykła przemoc.

- Nie jest prawdą, że ustawa zabrania badań prenatalnych. Ona ochrania lekarzy dokonujących takich badań. Personel medyczny nie ponosi odpowiedzialności. Projekt nie tworzy również przeszkód dla ochrony życia matki. Przewiduje konieczność ratowania życia kobiety, nawet kosztem dziecka - zaznaczyła Joanna Banasiuk.

- Nie jest prawdą, że projekt przewiduje karanie kobiet. Każdy zamach na życie dziecka poczętego powinno być traktowane jak zamach na życie człowieka już urodzonego, czyli podlegać odpowiedzialności karnej - podkreśliła.

- Apeluje o wzięcie w obronę tych wszystkich najsłabszych, których nie chce nawet własna matka - mówiła przedstawicielka Komitetu „Stop aborcji”. - Gdy dwa tygodnie temu z entuzjazmem przyjęli państwo projekt ustawy antyaborcyjnej, wielu Polaków miało nadzieję, że prawo będzie oparte na moralności. Przekonamy się czy rok temu rzeczywiście nastąpiła "dobra zmiana" - dodała. Joanna Banasiuk wniosła poprawkę do projektu, wykreślając zapis o odpowiedzialności karnej kobiet.

Nam pozostaje się modlić. Nawet jeśli w tej chwili jesteśmy bardzo zajęci. Matka Boża obiecała, że żadne wezwanie „Wspomożenie wiernych - módl się za nami” - nie zostanie bez odpowiedzi. Kto może - nich westchnie.

Redakcja

Źródło informacji: Polskie Radio. Pełna treść przemówienia: http://www.ordoiuris.pl/pelna-tresc-przemowienia-dr-joanny-banasiuk-w-sejmie,3885,i.html

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor