Felieton 29 Mar 2019 | Redaktor
MATER FATIMA - 4 kwietnia - szczególne zjednoczenie przy różańcu. Co na to Bydgoszcz?

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

Do redakcji Katolickiej Bydgoszczy przeszedł list z zachętą do rozpowszechniania wieści o pewnym szczególnym wydarzeniu zwanym MATER FATIMA i z zachętą do aktywnego włączenia się w to dzieło. Wiemy że w Polsce już są miejsca, które odpowiedziały na wezwanie.

"W światowej modlitwie - czytamy na portalu PCH24 - wezmą udział Ojciec Święty, Kardynałowie, Biskupi, parafie, sanktuaria, zgromadzenia zakonne, grupy modlitewne, szkoły, uniwersytety, szpitale, firmy, fabryki, banki, placówki kulturalne, fundacje, młodzież, dzieci, rodziny, wojsko, domy opieki dla osób starszych, ośrodki penitencjarne, rehabilitacyjne, domy opieki społecznej, środki masowego przekazu, grupy i jednostki, które będą chciały włączyć się w modlitwę o pokój."

O co dokładnie chodzi? Posłuchajcie, oto list:

MATER FATIMA

Cały świat jednoczy się w modlitwie różańcowej. Modlitewne spotkanie upamiętniające 100- lecie odejścia do Nieba świętych Franciszka i Hiacynty Marto.

Inicjatywę, która wyszła z Sanktuarium w Fatimie wspiera i błogosławi Jego Eminencja ks. Kardynał Antonio Marto, biskup Leiria Fatima.

W dniach 4.kwietnia 2019 i 20 lutego 2020 jednoczymy się w modlitwie różańcowej z Maryją odpowiadając na Jej wezwania z Fatimy. Inicjatywę, która wyszła z Sanktuarium w Fatimie wspiera i błogosławi Jego Eminencja ks. Kardynał Antonio Marto, biskup Leiria Fatima.

3 Filary spotkania:

1. ADORACJA ( parafia w Fatimie, Portugalia)

Godzina: 20:00 – 21:00

2. RÓŻANIEC – w czasie Adoracji

3. ZAWIERZENIE NAJŚW. SERCU MARYI wg. Św. Ludwika Grignon de Montfort

Pragniemy zobaczyć uśmiech na obliczu Maryi.

Dlaczego mamy zjednoczyć się w modlitwie różańcowej w intencji pokoju na świecie?

Matka Boża prosiła nas, byśmy codziennie modlili się różańcem, aby na świecie ustały wojny i zapanował pokój. W odpowiedzi na to wezwanie parafia w Fatimie (Portugalia) zaprasza i wzywa cały świat, by zjednoczyć się w modlitwie różańcowej w 100 – lecie odejścia do Nieba św. Franciszka Marto (4.04.2019) i św. Hiacynty Marto (20.02.2020). Intencje różańcowe.

1. O pokój na świecie, za Ojca Świętego, by położyć kres aborcji.

2. Wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa i Maryi.

3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. By błędy Rosji więcej nie szerzyły się po świecie.

5.  O nawrócenie biednych grzeszników.

Do czego jesteśmy zaproszeni?

Parafia w Fatimie zaprasza cały świat na godzinną Adorację, w czasie której będziemy odmawiać różaniec w różnych językach. Modlitwę zakończymy zawierzeniem Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi. Pragniemy rozpowszechniać przesłanie o nawróceniu, pokoju i zbawieniu, dane przez Matkę Bożą fatimską, świętym pastuszkom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Przesłanie to jest dla nas łaską i miłosierdziem. Kto jest zaproszony?

Zaproszenie to jest okazją do podzielenia się radością wiary w świecie, który spragniony jest Boga. Przede wszystkim zapraszamy wszystkich ochrzczonych, tych, którzy szukają pocieszenia, nadziei, pokoju i pojednania, a także każdego z osobna i wszystkich, którzy pragnął zjednoczyć się z nami we wspólnej modlitwie.

W światowej modlitwie wezmą udział Ojciec Święty, Kardynałowie, Biskupi, parafie, sanktuaria, zgromadzenia zakonne, grupy modlitewne, szkoły, uniwersytety, szpitale, firmy, fabryki, banki, placówki kulturalne, fundacje, młodzież, dzieci, rodziny, wojsko, domy opieki dla osób starszych, ośrodki penitencjarne, rehabilitacyjne, domy opieki społecznej, środki masowego przekazu, grupy i jednostki, które będą chciały włączyć się w modlitwę o pokój. Jak uczestniczyć?

1. Zachęć i pomóż swojemu proboszczowi w zorganizowaniu modlitewnego spotkania.

2. Poprzez Streaming.

3. Przez środki masowego przekazu.

4. Utwórz grupę osób zainteresowanych tym wydarzeniem.

5. Jednocząc się duchowo w miejscu, w którym będziesz.

Program

1. Wprowadzenie do modlitwy

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu.

3. Wierze w Boga

4. Modlitwa Anioła Pokoju z Fatimy

5. Różaniec w intencjach wyżej podanych

6. Trzy Zdrowaś Mario ku czci Niepokalanemu Poczęciu Maryi, w int. uzyskania odpustu zupełnego oraz w int. dzieci na całym świecie.

7. Zawierzenie Sercu Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi.

8. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

9. Hymn Pastuszków z Fatimy

10. . Zakończenie: Hymn: Ave de Fatima.

O projekcie na stronie: materfatima.org,

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor