Felieton 8 Mar 2018 | Redaktor
Marysia i Piotr jadą do Ghany z misją

Na zdjęciu możecie zobaczyć nasze twarze. To my – Marysia i Piotr Majewscy. Oboje pochodzimy z Bydgoszczy. Być może kojarzycie nas ponieważ, Marysia wywodzi się z Ruchu Szensztackiego a Piotrek od wielu lat udziela się w Ruchu Światło-Życie.

Od roku uczestniczymy w Sobotach Misyjnych organizowanych przez zgromadzenie Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki http://siostrybiale.org/ Odkryliśmy tam pragnienie, aby pojechać na wolontariat do Afryki. Uznaliśmy, że optymalny czas, dający możliwość poznania tamtejszych ludzi to 6 miesięcy. Dzięki temu być może będziemy bardziej pomocni niż jakbyśmy pojechali na miesiąc.

Za pośrednictwem przełożonej domu w Polsce s. Anafridy Biro (na zdjęciu) otrzymaliśmy odpowiedź od sióstr w Ghanie z zaproszeniem do przyjazdu na ich placówkę. Siostry w Ghanie prowadzą szkołę w miejscowości Gumo koło Tamale – trzeciego co do wielkości miasta w tym kraju. W szkole uczy się 780 dzieci w wieku od 6 do 16 lat.

Uczą się języka ojczystego, angielskiego i francuskiego, matematyki, informatyki oraz mają zajęcia artystyczne. Planujemy wyjechać w maju/czerwcu. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest wolontariat sami musimy pokryć koszty pobytu, transportu, szczepień oraz koszty wyrobienia wizy. Policzyliśmy, że całkowity koszt naszego wolontariatu to około 25 000 zł. W tej chwili dysponujemy trochę ponad połową tej kwoty – zatem od wyjazdu dzieli nas tylko 10 tysięcy złotówek.

Chcemy was prosić o pomoc w zebraniu brakującej kwoty. W porozumieniu z Diakonią Misyjną uzyskaliśmy możliwość zbierania pieniędzy za pośrednictwem konta

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie 08 1560 1111 2022 0180 3000 0018 z dopiskiem: Cele statutowe - Ghana Zachowując dowód wpłaty darowiznę można odliczyć od podatku.

Prosimy was o wsparcie finansowe. Zebranie brakującej kwoty jest konieczne abyśmy mogli polecieć do Ghany. Jeżeli uzbieramy więcej pieniędzy zostaną przekazane siostrom na umeblowanie szkoły. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące naszego wyjazdu możecie do nas zadzwonić lub napisać.

Dziękujemy za pomoc Marysia i Piotr Majewscy

Dane kontaktowe:

Maria Majewska tel: 721 428 806 email: siostrawodza@gmail.com Piotr Majewski tel: 881 509 363 email: piotrek.majewski@gmail.com

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor