Felieton 8 Jun 2017 | Redaktor
Ludzie potrzebują znaków

**– Dlaczego za Jezusem chodziły tłumy? Dlatego, że widziały cuda. Jeśli świat nie widzi potwierdzania Bożej nauki, to nie chce jej przyjąć – mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz.

Organizator takich akcji, jak „Jezus na stadionie” razem z zespołem poprowadzi rekolekcje w bydgoskim kościele pw. Świętej Trójcy.**

Marta Kocoń: Byliście już w Stanach Zjednoczonych, Afryce, Boliwii... Jak wyglądają Wasze misje?

Ksiądz Rafał Jarosiewicz: W Anglii, z której niedawno wróciliśmy, był to tydzień ewangelizacji, tydzień z Jezusem: odbywały się koncerty, ewangelizacje uliczne. W Bydgoszczy będzie podobnie: poprowadzimy spotkanie otwarte dla ludzi chcących uczestniczyć w modlitwie, w nabożeństwach wieczornych, podczas których posługujemy darami duchowymi. Będą też warsztaty dla ewangelizatorów, czyli tych, którzy będą chcieli głosić Ewangelię na ulicach miast.

Ewangelizowanie jest dla każdego? Staramy się pokazać, że nie jest to coś strasznego, trudnego. Wydaje nam się, że głoszenie Jezusa wymaga nie wiadomo czego: „jak będę wystarczająco uformowany, zacznę głosić”. Tymczasem Bóg przemienia nas przez całe nasze życie, ciągle się nawracamy, ale nigdy nie będziemy wystarczająco uformowani, żebyśmy mogli powiedzieć – już jest tak super, że mogę zacząć głosić Jezusa. Chcemy pokazywać to, że każdy jest do tego powołany, każdy może to robić – na miarę swoich uzdolnień i darów.

Czego uczycie na tych warsztatach? Przede wszystkim tego, że naszą rolą nie jest przekonywanie drugiego człowieka do Boga, tylko głoszenie Go, pokazywanie, jaki Bóg jest – a jest dobry. On objawia nam się w swoim Synu, a Jego Syn uzdrawia, pokazuje, że Bóg nas kocha, szuka nas, chce nam przebaczać grzechy. Jeżeli człowiek słyszy od nas na ulicy, że Bóg go bardzo kocha, że umarł za niego na krzyżu, i że można Go przyjąć jako Pana i Zbawiciela, to robimy to, co możemy zrobić po ludzku. Resztę robi Duch Święty– to On przekonuje do przyjęcia wiary.

Na tych warsztatach będziemy się uczyć, jak nie przekonywać, tylko jak głosić, jak modlić się z ludźmi na ulicy, jak modlić się o to, żeby zostali napełnieni Duchem i żeby stali się uczniami. Bo w dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego „idźcie i głoście” oznacza właśnie „idźcie i czyńcie uczniów” – tych, którzy będą znali Jezusa, będą z Nim wzrastać i głosić Go innym.

[...]

Ks. Rafał Jarosiewicz – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator takich akcji jak „Jezus na stadionie” czy mobilny konfesjonał, założyciel Fundacji „SMS z nieba”. Razem z zespołem ewangelizatorów prowadzi liczne rekolekcje i kursy ewangelizacyjnych w Polsce i poza jej granicami.

Rekolekcje ewangelizacyjne w kościele Św. Trójcy w Bydgoszczy odbędą się w dniach 12–14 czerwca (godz. 18.00). Ksiądz Jarosiewicz ze współpracownikami będzie także animował koncert uwielbienia „Głoszę i już” na Wyspie Młyńskiej 14 czerwca o godz. 19.30. Oba wydarzenia odbywają się w ramach Bydgoskiego Tygodnia Ewangelizacji.

Pełna treść wywiadu dostępna w „Tygodniku Bydgoskim” (wydanie z 8 czerwca)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor