Felieton 18 Dec 2017 | Redaktor
Lider z Bożego i nie Bożego ducha - konferencja video

ks. Sławomir Kostrzewa

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania drugiej konferencji, którą kilka dni temu wygłosił ks. Sławomir Kostrzewa, teolog ale i kulturoznawca. Ks. Kostrzewa jasno wyłożył problemy dotyczące zagrożeń wnikających w działalność niektórych tzw. grup charyzmatycznych. Tym razem ksiądz Kostrzewa pochylił się nad rolą lidera grup i możliwości jakie mamy wszyscy, aby poznać z jakiego ducha jest to, co czyni osoba lidera. Wiemy że są wspaniali - Boży ludzie, którzy pomagają nam bardzo swoją służbą opieki nad dana wspólnotą, ale są tez fałszywi prorocy. Sam Chrystus przed nimi przestrzegał.

W jasności widzenia pomagają nam kapłani, między innymi ci, którzy nazywają sprawy po imieniu, prawdziwie i jasno, w Duchu Bożym i w osobistym oddaniu Maryi. Takimi kapłanami są między innymi znani nam ks. Piotr Glas i ks. Sławomir Kostrzewa.

Konferencję, którą ten ostatni wygłosił w tym temacie zaproszony przez Wspólnoty Katolickich Grup Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej na spotkanie adwentowe gorąco Państwu polecamy.

red. KB

film udostępniamy dzięki uprzejmości RCS TV

"Jak rozpoznać, z jakiego ducha posługuje lider wspólnoty, w której jesteś? Czy prowadzi do Boga, czy raczej do siebie? - na to i inne pytania odpowiada ks. Sławomir Kostrzewa w konferencji wygłoszonej do uczestników Adwentowego Dnia Wspólnoty Katolickich Grup Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej."

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor