Felieton 10 Jan 2020 | Redaktor
Konflikt na Bliskim Wschodzie - abp A. Dzięga apeluje o modlitwę

Wszyscy obserwujemy dramatyczne wydarzenia na Bliskim Wschodzie, wsłuchujemy się w polityczne komentarze i z niepokojem przyglądamy się napięciu między rządami krajów zaangażowanych w konflikt. Polscy żołnierze także stacjonują w tamtym terenie, a związek między Polską i Stanami Zjednoczonymi jest w tym wymiarze wojskowym bardzo jednoznaczny.

W związku z całą tą niebezpieczną dla naszego kraju i dla świata sytuacją ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński zaapelował do księży, osób życia konsekrowanego i członków wspólnot modlitewnych o podjęcie szczególnej modlitwy w tych dniach o pokój na świecie. W liście czytamy:

„Bardzo przeżywam to, co się od kilku dni dzieje na Bliskim Wschodzie, a co dzisiejszej nocy zostało potwierdzone atakiem odwetowym. Bardzo Was wszystkich proszę o włączenie do codziennych modlitw bardzo osobistej prośby do Boga o zatrzymanie wojny światowej i o zachowanie Pokoju”

"O Miłosierdzie Boże dla Świata przez przyczynę Niepokalanej Najświętszej Maryi Panny. Włączajcie też tę intencję do Modlitwy wiernych we Mszach Świętych oraz przy innych okazjach, a w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu należy śpiewać Suplikacje. Błogosławię tej Modlitwie.

Włączajcie też tę intencję do Modlitwy wiernych we Mszach Świętych oraz przy innych okazjach, a w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu należy śpiewać Suplikacje"

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor