Felieton 7 May 2019 | Redaktor
Koncerty z różą - Maj dla Maryi Pięknej Miłości

W maju w katedrze bydgoskiej odbywają się koncerty ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Melomani muzyki sakralnej mogą posłuchać codziennie po wieczornej Mszy świętej.

W koncertach uczestniczyć będą zespoły chóralne, wokalno-muzyczne, muzyczne i soliści z kraju, m.in. chóry z warszawskiej Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela i parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, chóry z Zielonej Góry, diecezji białostockiej oraz Kujaw i Pomorza.

Wydarzenie ma formułę przeglądu muzycznego – klamrę stanowią koncerty: inauguracyjny, który odbył się 3 maja, i finałowy - 31 maja. Wstęp na koncerty jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Zespoły uświetniać będą śpiewem Msze o godz. 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 17.00, o 17.30 - nabożeństwo majowe), a po niej, o 18.30, wykonają koncert. Koncerty ku czci Matki Boskiej Pięknej Miłości będą odbywać się nie tylko w Bydgoszczy, ale także w miastach regionu.

Organizatorem wydarzeń jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Wydziałem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Zarządem Głównym i Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Ruchem Stowarzyszeń Regionalnych RP w Warszawie, Urzędem Miasta Bydgoszczy i parafią katedralną św. Marcina i Mikołaja.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej, ks. bp Jan Tyrawa - ordynariusz diecezji bydgoskiej.

Dokładny plan codziennych koncertów znajduje się pod linkiem: [code]TU

źródło: Tygodnik Bydgoski, Diecezja Bydgoska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor