Felieton 7 Oct 2020 | Jarosław Aleksander
Komanda islamistów atakują we Francji! Płoną kolejne kościoły-Kalifat w natarciu.

fot. YT

Na początku października we Francji spłonął kolejny kościół. Media nie relacjonują tego z uwagi na powszechność zjawiska. Sytuacja staje się coraz gorsza. Islamiści zdobywają kolejne tereny. Celem powstanie Kalifatu Francji.

Budynek kościoła w Rillieux-la-Pape w departamencie Rodanu został podpalony w sobotę 3 października wieczorem. To kolejny taki skoordynowany atak w okolicy. Mer miasteczka, Alexandre Vincendet wprost nazwał sprawców: to „komando islamistów”.

 

Kamery miejskiego monitoringu pokazały, że tego aktu dokonała grupa „dziesięciu osób, ubranych na czarno i zakapturzonych”. Do wydarzeń doszło około godziny około 21.30. Komando zepchnęło samochód na fasadę kościoła i podpaliło go. Według mera ta sama grupa dokonała też „skoordynowanego ataku” na kilkanaście innych pojazdów zaparkowanych w różnych miejscach miasta.

 

Co ciekawe takie zorganizowane komanda działają już w całej Francji. Ich ataki poza podpaleniami mają na celu zastraszanie katolików. Symbole muzułmańskie na ulicach Francji to codzienność, katolicy natomiast są zmuszani do ukrywania swoich symboli religijnych.

 

Katolickie dzieci są prześladowane w szkołach publicznych przez uczniów muzułmańskich. Rośnie liczba miejscowości gdzie jest już więcej meczetów niż kościołów. W miejscach gdzie kościoły są jeszcze czynne są one obiektem ataków.

 

Problem narasta od lat 70-tych ubiegłego wieku kiedy zaczęło dorastać pierwsze pokolenie ery postkolonialnej. Obecnie kolejne pokolenia roszczą sobie prawo do bycia gospodarzami Francji i do przekształcenia Republiki w Kalifat.

 

Władze i media sprzyjają temu ignorując sytuację chrześcijan którzy także w europie stają się prześladowaną grupą wyznaniową.

 

Źródło" rillieuxlapape.fr

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie