Felieton 19 Nov 2019 | Redaktor
Kapłaństwo - świadectwo odkrywanej tajemnicy [video]

Zniszczenie kapłaństwa jest nurtem tego świata. Także pomysł, że nie potrzebujemy kapłana wypaczają sens rozumienia powszechnego kapłaństwa. Konsekrowanie jest jednak konieczne.

Szacunek do kapłaństwa ma wiele powodów nadprzyrodzonych. Jeśli jednak nie żyje się takim światem, to rozumienia dla powołania i służby kapłańskiej oczywiście nie ma racji zrozumienia. Tylko że to nie wszystko.

Zaczyna się bowiem widzieć tylko i wyłącznie dramaty, które dotyczą złych zachowań ludzkich w tym złych zachowań pogubionych kapłanów. Nie słucha się wcale tych mądrych, którzy twardo i z głęboką wiedzą mówią o faktach i... o prawdziwym wymiarze kapłaństwa. Nie jakimś urzędniczym, funkcjonalnym.

Wielu dziś, którzy nie wierzą w życie nadprzyrodzone nie pozostawia bez uwagi Kościoła, ale Go nie toleruje. Powodem jest całkowicie jednostronne postrzeganie Kościoła tylko i wyłącznie jako instytucję ludzką.

Nie chodzi o to, że wierząc w nadprzyrodzoność Kościoła, a w tym kapłaństwa, udajemy że nie zostało popełnione żadne ludzkie zło. Bez prawdy nie ma oczyszczenia, to oczywiste, ale często dziś oczernia się wszystkich katolików i wszystkich kapłanów o brak widzenia prawdy. Z założenia posądza się wszystkich wierzących o naiwność, czy obłudę, etc...

A jednak warto poznać realność tajemnicy Kościoła, w tym Kapłaństwa. Ona nie jest zarezerwowana dla niektórych. Tajemnica nadprzyrodzonego wymiaru Kościoła jest dla każdego człowieka dostępna. Wtedy problemy jakie są widzi się w pełnym wymiarze. Jest to bardzo trudne do zniesienia, bo gorliwość o Dom...

Oto historia odkrywania tej tajemnicy przez kogoś, kto wiele lat żył z dala od Boga, w grzechu. Kobieta ta gardziła Kościołem, a szczególnie - księżmi. Obwiniała ich za zło całego świata, widząc w nich tylko to, co najgorsze. Po nawróceniu, Pan Bóg odmienił jej serce i dając jej pewne szczególne dary, pomógł dostrzec, że kapłani są przez Niego szczególnie umiłowani, że wśród niej pracuje wielu prawdziwie świętych kapłanów i że każdy kapłan, nawet najbardziej grzeszny, reprezentuje na tym świecie samego Boga...

Świadectwo odczytał i skomentował ks. Sławomir Kostrzewa w ramach Polonijnych Dni Maryjnych w Chicago, w kościele pw. Trójcy Św., 1 października 2019 r.

źródło: RCTV

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor