Felieton 27 Jun 2018 | Redaktor
Jak uczciwie rozmawiać z transeksualistą

Jak rozmawiać z transseksualistą w czystej intencji? Prawdziwie.

Czysta intencja w rozmowie, w dialogu także publicznym, nie jest dbaniem o to, aby ktoś się dobrze, czy źle czuł. Chodzi o prawdę. Inaczej żaden dialog nie ma sensu.

Nie zawsze każdemu można od razu wszystko powiedzieć, ani też my sami nie na wszystko jesteśmy gotowi aby usłyszeć. Jednak w przypadku prezentacji poniższego dialogu [patrz film], mamy do czynienia z dialogiem publicznym, wywołanym przez konkretną osobę na forum i przed kamerami.

W manipulacyjnych dialogach, bardzo często używa się tzw. pseudo-argumentów. Na przykład chce się zaciemnić prawdę, odwołując się do uczuć, do empatii etc... Lobby danej ideologii czyni to nagminnie, a własnych ludzi do tego stopnia omamia, że stają się mimowolnymi mistrzami wierzącymi w głoszony przez siebie samych fałsz.

Zostaje on jednak całkowicie odkryty, gdy natrafiają na kogoś, kto potrafi wychwycić półprawdy ich wypowiedzi, otworzyć je, odczarować z fałszu i po prostu prawdziwie ponazywać.

Poniższa rozmowa jest tego przykładem. Rozmowa, aby miała sens, musi być uczciwa. Przyjrzyjmy się krok po kroku, jak pseudo-argumenty zostają odkryte w zagadnieniach sztucznie kreowanej i fałszywej teorii o tym, że człowiek decyduje o swojej tożsamości płciowej.

Nic dodać, nic ująć. Ben Shapiro nazywa wszystko po prostu uczciwie.

Możemy się domyśleć jak wielu nienawidzi takich dziennikarzy... Wystarczy przeczytać o wydarzeniach z jego życia, przy okazji zapoznajmy się z jego publikacjami. Naprawdę warto.

źródło: You Tube kanał: Wojna Idei

foto: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor