Felieton 30 Jan 2019 | Redaktor
Irlandia: Ks John Hogan odmówił udzieleninia Komunii Świętej politykowi głosującemu za aborcją

27 stycznia portal Irish Central poinformował o fakcie odmówienia udzielenia Komunii Świętej Robertowi Troy'owi, irlandzkiemu politykowi, członkowi Fianna Fáil. Troy jest określany jako wschodząca gwiazda polityki irlandzkiej, głosował jednak za zalegalizowaniem aborcji w Irlandii, choć uznaje się za członka Kościoła. Tak o sobie mówi. Wypowiedzi tego polityka jednak na temat moralności wydaja się być zagmatwane wobec nauczania Kościoła. Sam przyznaje, że nie ze wszystkim się zgadza. Więcej o polityku możemy przeczytać [code]TU

KS. John Hogan, pracuje parafii Multyfarnham w Co Westmeath. Odmówił udzielenia Eucharystii politykowi, miał napisać na swoim twitterze 1 grudnia: " patrząc na listę tych, którzy głosowali za odrzuceniem poprawek do w ustawy o aborcji, widzę nazwisko tego, który, zaledwie kilka lat temu, będąc w moim domu przysięgał, że jest pro - life. Pragnienie władzy i popularności prowadzi tak bardzo do zrobienia najbardziej okropnych rzeczy...[...]"

Polityk tłumaczył, że chodziło mu o to, żeby kobiety nie były 'ofiarami'...

Tylko, że przecież ofiarami aborcji są... dzieci.

W Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy: "Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim." (KPK kan. 915)

Przytaczamy wydarzenie jakie miało miejsce w Irlandii. Podajemy rzetelnie źródła. Nie oceniamy sytuacji.

źródła: irishcentral.com, lifesitenews.com, thetimes.co.uk, KPK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor