Felieton 8 May 2020 | Redaktor
Inauguracja procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II [video]

Proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II: Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Karola Wojtyły seniora został zainaugurowany.

Sesja trybunałów kanonicznych, która jest pierwszym etapem takiej inauguracji, odbyła się w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

W pierwszym posiedzeniu trybunałów kanonicznych uczestniczył abp Marek Jędraszewski i miało ono charakter publiczny. Cały proces prowadzony będzie w Archidiecezji Krakowskiej, tam bowiem każde z małżonków Wojtyłów zmarło.

-Wpatrzeni dzisiaj w sylwetki św. Jana Pawła II Wielkiego i jego rodziców, Sługi Boże Emilię i Karola, patrzymy także w ten kościelny zegar, który mówi o człowieczym przemijaniu. Chcemy za nimi powtarzać – czeka nas wieczność – szczęśliwa wieczność, zapewniona tym wszystkim, którzy w swoim życiu byli pokornymi i wiernymi sługami Najwyższego – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas homilii wygłoszonej podczas Mszy św. o pomyślny przebieg procesu beatyfikacyjnego Karola i Emilii Wojtyłów w wadowickiej bazylice 7 maja 2020.

Relację video z sesji o raz z uroczystej Mszy Świętej inaugurującej proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II możemy zobaczyć w całości w materiale video:

oprac. K. Ch.

źródło: You tube - Archidiecezja Krakowska

fot.: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor