Felieton 15 May 2018 | Redaktor
III Bydgoski Wieczór Uwielbienia na Wyspie „Wierzę i już”

31 maja 2018 roku, w uroczystość Bożego Ciała, odbędzie się Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Wydarzenie jest organizowane po raz trzeci a jego głównym organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej przy współudziale wspólnot i ruchów diecezji bydgoskiej.

W czasie koncertu zagra i zaśpiewa zespół #Reaktywacja z Krakowa. Zespół jest kontynuatorem dawnego, znanego wielu słuchaczom zespołu Amen Band, założonego w latach 90. przez Andrzeja Cudzicha, wybitnego kontrabasistę, kompozytora oraz pioniera muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Skrócenie nazwy do #Reaktywacja ma za zadanie podkreślić, że reaktywowana została niejako idea AmenBandu, zaś sam zespół zakończył swą działalność wraz ze śmiercią lidera w 2003 roku.

W 2014 roku reaktywowany zespół wydał płytę (EP) „Reaktywacja”, której premiera miała miejsce 1 listopada w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz TVP1 (Między ziemią a niebem). Płyta uzyskała drugą lokatę w plebiscycie na płytę roku organizowanym przez serwis Chrześcijańskie Granie. Muzycy zespołu występowali z powodzeniem w popularnych programach telewizyjnych takich jak Voice of Poland czy Must Be The Music.

Gościem specjalnym koncertu będzie Maciej Czaczyk, zwycięzca pierwszej edycji programu Must Be The Music, obecnie diakon w seminarium duchownym.

W trakcie koncertu z Kościoła Garnizonowego przy Rondzie Bernardyńskim (godz. 19.00) wyruszy milczący marsz mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym, by w procesji dotrzeć na Wyspę Młyńską. Na Starym Rynku panowie odśpiewają Hymn Bogurodzica.

Organizatorzy chcą wykorzystać urodę Wyspy Młyńskiej – miejsca nie tylko spotkań rodzinnych, ale i sprzyjającemu radości wyrażonej muzyką i śpiewem. Koncert będzie spotkaniem bydgoszczan, okazją do wspólnego śpiewania (teksty na telebimach) i modlitwy.

Koncerty uwielbienia organizowane są w całym kraju od 2003 roku. Wiele z nich - w tym najbardziej znany w Rzeszowie – odbywa się właśnie w Boże Ciało. Gromadzą one tysiące uczestników. Ostatni koncert rzeszowski zgromadził prawie 40 tys. osób.

Honorowy patronat nad koncertem objął Ksiądz Biskup Jan Tyrawa. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

informacje na stronie www.sne.bydgoszcz.pl

Kontakt tel. Marek Dłuski - 504 185 629

Marek Dłuski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor