Felieton 30 Apr 2019 | Redaktor
Film, który blokowano na różne sposoby. Kiedy w Polsce?

Abby Johnson była aktywistką pro-aborcyjną. Pracowała dla największej organizacji w USA: Planned Parenthood (Planowane Rodzicielstwo), promującej i agitującej na rzecz aborcji. W końcu pewnego dnia w 2009 r., Abby Johnson sama asystowała przy zabiegu zabicia 13-tygodniowego nienarodzonego dziecka, jako operatorka USG. Zobaczyła bijące serce, walkę dziecka o życie. To był dla niej wstrząs.

Jej życie w ułamku chwili załamało się, ale nie po to by umierać w rozpaczy, choć musiała zmierzyć sie z traumą myśli o zabijaniu dzieci nienarodzonych, do czego się przyczyniała. Tego dnia Abby narodziła się na nowo i została aktywistką ruchu pro-life.

Film "Unplanned" (Niezaplanowana), którego zwiastun publikujemy poniżej, opowiada właśnie o tej historii. Od początku miał wiele trudności organizacyjnych, twórcy napotykali na wiele kłopotów, czy to ze zdobyciem licencji do muzyki, czy to z dystrybucją. Wielu przeciwników usiłowało zagłuszyć "Unplanned" - nie udało się.

Abby Johnson powiedziała dla LifeSiteNews: „Świeckie media karmią nas fałszywą narracją, która mówi nam, że przemysł aborcyjny jest bezpieczny i zapewnia wysokiej jakości opiekę zdrowotną dla kobiet. (...) Jedynym sposobem skutecznego zwalczenia tego mitu jest wyjawienie prawdziwych historii i prawdziwego horroru, jakie rozgrywa się za murami klinik”.

Na stronie Filweb [code]TU jak na razie niewiele można się dowiedzieć o filmie. Czy będzie popularyzowany w polskich kinach?

Oto zwiastun:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor