Felieton 2 Mar 2020 | Redaktor
Epidemie, zagrożenia, żywioły i.. Suplikacja

Hymn Święty Boże to pierwsza część suplikacji, śpiewanej m.in. w czasie, gdy doświadczamy szczególnego trudu. Na przykład podczas przezywania w sposób szczególny Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa w Wielki Piątek lub podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.

Odśpiewanie tego hymnu jest modlitwą, którą wznosimy do Boga z błaganiem o ochronę przed klęskami żywiołowymi, także przed epidemią.

Mamy czas Wielkiego Postu. Media zalewają nas informacjami o szerzącym się koronawirusie. Wraz z epidemią szerzy się i panika w społeczeństwach. Czy słusznie, czy nie... Nie wiemy jak to ocenić. Nie wszystko rozumiemy, wiele spraw, jak to w życiu, jest nieprzewidywalnych.

Na pewno możemy się jednak modlić, bo Bóg jest Panem życia i śmierci, On jest naszym bezpieczeństwem.

W niektórych Kościołach w Bydgoszczy już śpiewana jest Suplikacja podczas Mszy Świętych. Zawierzenie Bogu samemu jest spokojem głębi naszych dusz.

Święty Boże, święty, mocny, święty a nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami!

Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas Panie! Od nagłej i niespodziewanej śmierci Zachowaj nas Panie! My grzeszni Ciebie Boga prosimy Wysłuchaj nas Panie!

Sanctus Deus, Sanctus fortis, Sanctus immortalis, miserere nobis. Gloria Patris et Fili et Spiritui Sancto, sicut erat in principio et nunc et semper et in saecula saeculorum Amen. Sanctus immortalis, miserere nobis.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor