Felieton 15 Oct 2018 | Redaktor
Dziś Dzień Dziecka Utraconego - w Bydgoszczy też jest Grobowiec Dzieci Utraconych

Psy i kundle [FELIETON]

Felieton 17 Dec 23:00

W Polsce Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest od 14 lat, na świecie natomiast od roku 1988. Dlaczego właśnie 15 października? Jest to data symboliczna a oznacza dzień roku, w którym teoretycznie przyszłoby na świat dziecko poczęte 1 stycznia.

W Bydgoszczy tego dnia zostanie odprawiona Msza Świeta o g. 18:30 w intencji rodzin po stracie dziecka w kościele p.w. Świętej Jadwigi – Królowej, ul. Wojska Polskiego 7.

Po zakończeniu Eucharystii zostanie wspólnie odmówiony Różaniec Święty z rozważaniami rodziców.

Przypominamy:

W Bydgoszczy istnieje Grobowiec Dziecka Utraconego i zainteresowani mogą zdobyć wszystkie potrzebne informacje na ten temat na specjalnej stronie internetowej: [code]TU

Na stronie czytamy:

"Grobowiec Dzieci Utraconych powstał dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób – rodziców, którzy utracili swoje dzieci, lekarzy, kapłanów, dziennikarzy, prawników, ludzi dobrej woli, którym zależało na stworzeniu warunków i procedur związanych z godnym pochowaniem zmarłych dzieci w Bydgoszczy, bez względu na etap ich życia. [..]

Pierwszy pochówek w Grobowcu Dzieci Utraconych odbył się 28.06.2016 r. Pogrzeby, poprzedzone wspólną modlitwą i Mszą św., odbywają się dwukrotnie w ciągu roku – drugi wtorek miesiąca lipca i grudnia.

W chwili obecnej Grobowiec ma surową formę. Naszym wielkim pragnieniem jest, aby ta forma się zmieniła, aby była odpowiednia. Jest to wyzwanie przyszłości, a jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z nami."

red.: KB

foto: GDU

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor