Felieton 8 Mar 2018 | Redaktor
Dzień Kobiet w przypowieści o zagubionej drachmie!  Kasia Chrzan

„Jeśli jakaś kobieta, mając 10 drachm, zgubi jedna drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam.”

Naukowcy stwierdzili, że są pewne różnice między kobietą a mężczyzną. Oczywiście Pan Bóg nie potrzebuje do tego naukowych potwierdzeń, bowiem sam nas wszystkich stworzył, a zatem doskonale wiedział, w której przypowieści umieścić jako głównego bohatera mężczyznę, a w którym kobietę. Zgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami więc w przypowieści o gubieniu pieniędzy występuje… KOBIETA.

1.Jedna z naukowo potwierdzonych różnic brzmi: kobietę cechuje pewna wyższość w umiejętnościach WERBALNYCH, wymagających pewnej organizacji przestrzennej co do używania słów, czy w ortografii. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli ktoś nie jest kobietą, a więc nie radzi sobie werbalnie tak doskonale jak kobieta, nie może się wypowiadać na różne tematy.

Po prostu, oznacza to tylko tyle, że mimo, iż robi to niesamowicie, to i tak robi to trochę mniej niesamowicie, niż mogłyby to robić kobiety!

2.Ale one z kolei np. odnoszą słabsze wyniki w tzw. wyspecjalizowanych zadaniach przestrzennych! Oczywiście dobry Bóg i o tym wie!

A zatem, zadaniowość poszukiwania drachmy dla mężczyzny jest zupełnie czymś innym niż dla kobiety, która ze swej natury, częściej ma problem np. przy wizualizacji obiektów w przestrzeni trójwymiarowej, w której to niewątpliwie znalazła się, albo może lepiej: zagubiła się owa drachma!!!

3.Nie potwierdzono również, iżby kobiety używały większej ilości słów niż mężczyźni, podczas codziennych rozmów! Przy czym należy jasno zauważyć, iż badań tych nie przeprowadzano nigdy w tej szczególnej sytuacji tzn. po odnalezieniu drachmy, przez rzeczoną kobietę, czyli podczas imprezy z sąsiadkami i przyjaciółkami! Tu wyniki badań co do ilości używanych słów mogłyby być nieco wyższe.

I tu uwaga! Słyszymy wyraźny komunikat ewangeliczny, który należy mocno zauważyć w owej przypowieści, a mianowicie chodzi o wyraźne rozgraniczenie między terminami ‘sąsiadki’ i ‘przyjaciółki’! To naprawdę nie to samo!!!

4.Kolejne badania wykazały, że po 16 r. ż. chłopcy zyskują jednak na tzw. inteligencji ogólnej, np. w zdolnościach arytmetycznych. Można zatem śmiało wnioskować, że w przypadku mężczyzn, stosunkowo rzadziej doszłoby w ogóle do zagubienia drachmy! Pan Bóg naprawdę doskonale wie kogo umieszczać w odpowiednich przypowieściach!

W kontekście zatem tej przypowieści o zagubionej drachmie, wnioski nasuwają się same:

Mężczyzna nie potrzebuje zgubić pieniędzy i potem je odnaleźć, aby się spotkać z kolegami i sąsiadami! Tam gdzie kobieta potrzebuje usprawiedliwienia dla swojego imprezowania z koleżankami i sąsiadkami, mężczyzna sprasza kolegów do domu bo ich… sprasza i już.

5.Według innych znów badań w krajach tzw. rozwiniętych, różnice w średnich wartościach inteligencji kobiet i mężczyzn zacierają się. Wniosek nasunął się więc sam i tu! Grecja musiała zbankrutować, bo jeszcze do 2002 r. lubowała się w starożytnych drachmach! Sami tego chcieli! Było czytać Biblię i wymienić walutę na niegubiącą się!

Greczynki, nagminnie używające drachm, najprawdopodobniej je gubiły, a gdy już je znajdowały, natychmiast przepuszczały na imprezy z sąsiadkami! Jakże więc inaczej miałoby się to skończyć dla Grecji?

6.Dalej – w kontekście przypowieści o drachmie, jasne stają się też statystyczne fakty, z których wynika, iż kobiety rzadziej są notowane, jako popełniające przestępstwa. Nic dziwnego: bo nawet jak już coś ukradną to i tak zaraz zgubią. A jak już znajdą to, co zgubią, to natychmiast wydają na imprezy z innymi kobietami, jak to wykazano w przypowieści.

7.Na koniec wspomnę wam o jeszcze jednych badaniach, których wyniki Panu Bogu oczywiście nie były nigdy obce, odkrywać prawidła wszak musi tylko człowiek. I tu przypowieść o zagubionej drachmie przyniesie pomocne wnioski tym razem dla panów.

Uwaga!

Kobiety znacznie częściej manipulują …więc jeśli nawet Wasze żony zgubią jakieś pieniądze, to mogą potem wmawiać Wam, że to Wy je zgubiliście!

I tu właśnie – drodzy Panowie!!! – z pomocą przychodzi Wam tekst ewangeliczny o drachmie!!! …w którym Autor wyraźnie mówi:

jeśli ktoś z waszego małżeństwa zgubił pieniądze i twoja żona upiera się, że to ty właśnie je zgubiłeś! – a ty po robocie wracasz do domu i zastajesz tłum rozradowanych sąsiadek i przyjaciółek Twojej żony, to już będziesz wiedział, kto naprawdę zgubił wasza kasę!!!

Będziesz też wiedział, kto ją odnalazł i… właśnie przepuścił na imprezę z sąsiadkami i przyjaciółkami

Z wielkim przytuleniem dla Pań

Kasia Chrzan

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor